کد مطلب: ۸۵۶۶۵۹

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد؛

قیمت طلا و سکه ۱ شهریور ۱۴۰۲ / سکه دوباره ۲۸ میلیونی شد

قیمت طلا و سکه 1 شهریور 1402 / سکه دوباره ۲۸ میلیونی شد

روز گذشته افزایش ۴۰۰ تومانی قیمت دلار باعث تغییر کانال قیمت طلا و سکه شد. بررسی یک ‌ماه مرداد حکایت از افزایش بازدهی بازار طلا در رکودی‌ترین ماه سال داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز دیروز قیمت طلا و سکه با افزایش‌ قابل توجه، راه رفته روزهای گذشته را برگشت و در نتیجه سکه و طلا به کانال بالاتر راه یافتند.

در جدول زیر قیمت طلا و انواع قطعات سکه در لحظه گشایش بازار امروز قابل مشاهده است.

قیمت طلا و سکه 1 شهریور 1402

با شروع محرم و در روزهای مرداد فعالان بازار فلز زرد همواره بر بی‌رمقی این بازار تاکید داشتند. به عقیده آنها هر ساله در ماه‌های محرم و صفر بازار طلا در رکودی‌ترین حالت خود قرار دارد و تقاضا به حداقل خود می‌رسد. اما بررسی قیمت در تمام قطعات سکه و طلا حکایت از بازدهی مثبت در این بازار دارد. البته روند افزایشی دیروز را نیز نباید نادیده گرفت.

سکه‌های امامی و بهار به کانال بالاتر راه یافتند

در آخرین روز مرداد قیمت سکه امامی با رقم ۲۸ میلیون و ۸۹ هزار تومان مبادله شد و رشد ۳۳۵ هزار تومانی داشت. قیمت سکه بهار با افزایش ۲۱۱ هزار تومانی به کانال ۲۵ میلیونی ورود کرد و با قیمت ۲۵ میلیون و ۷۰ هزارتومان مبادله شد.

روز گذشته نیم‌‌‌سکه افزایش ۲۰۰ هزار تومانی داشت و با قیمت ۱۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه نیز افزایش ۱۵۰ هزار تومانی داشت. این قطعه با قیمت ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد.

دیروز سکه گرمی با قیمت ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان مبادله شد و رشد ۵۰ هزار تومانی داشت.

روند کاهشی حباب سکه‌های سنگین

روز گذشته قیمت طلا افزایشی بود. هر مثقال طلا با افزایش ۱۷۲ هزار تومانی به کانال بالاتر راه یافت و با قیمت ۱۰ میلیون و ۴۷ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با قیمت دو میلیون و ۳۱۹ هزار تومان معامله شد و رشد ۴۰ هزار تومانی داشت. دیروز طلای دست دوم به قیمت دو میلیون و ۲۸۸ هزار تومان رسید.

روز گذشته حباب سکه‌‌های امامی و بهار برخلاف سایر قطعات کاهش حباب داشتند. حباب سکه امامی ۲۶ هزار تومان و بهار ۱۶۷ هزار تومان کاهش داشت. در آخرین روز مرداد حباب نیم‌سکه ۱۸ هزار تومان، ربع سکه ۵۹ هزارتومان و سکه گرمی پنج هزار تومان رشد داشتند.

گفتنی است انس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۱۸۹۶ دلاری رسید و افزایش دو نیم دلاری داشت.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر