کد مطلب: ۸۵۹۹۹۵

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد؛

پیش بینی قیمت طلا و سکه ۹ شهریور ۱۴۰۲ / صعود قطعات سکه به کانال بالاتر

پیش بینی قیمت طلا و سکه 9 شهریور 1402 / صعود قطعات سکه به کانال بالاتر

امروز غیر از سکه گرمی، باقی قطعات سکه به کانال‌های قیمتی بالاتر راه یافتند. این افزایش قیمت متعاقب رشد ۱۰۰ تومانی قیمت دلار رخ داد. در روز جاری قیمت طلا و سکه علاوه بر اثر افزایشی بازار ارز از رشد انس جهانی طلا نیز تاثیر گرفت.

به گزارش تجارت‌نیوز ، در روز جاری همگرایی قیمت طلا و سکه با رشد قیمت دلار، تمام قطعات سکه را در کانال بالاتر نشاند. در حالی که بازار در رکودی‌ترین ماه‌های سال قرار دارد و روزهای مراسم اربعین نیز در پیش است؛ کارشناسان فنی بازار محدوده‌های قیمتی فعلی را منطقه‌های جذابی برای ورود به بازار طلا توصیف می‌کنند.

قیمت سکه و حباب 8 شهریور 1402

گفتنی است در روز جاری علاوه بر رشد محدود قیمت دلار، افزایش نزدیک به ۱۰ دلاری قیمت طلای جهانی در رشد قیمت‌های بازار فلز زرد موثر بود. در لحظه نگارش این گزارش قیمت انس جهانی طلا با رقم ۱۹۴۶ دلار معامله می‌شود.

قیمت، برای ورود به بازار طلا مناسب است؟

تحلیلگران فنی طلا منطقه ۲۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی سکه امامی را محدوده محافظت شده‌ای برای این قطعه می‌دانند. به اعتقاد آنها منطقه ۲۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی را به‌عنوان سقف حرکت سکه می‌توان در نظر گرفت.

تکنیکالیست‌ها شکست منطقه ۲۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی را شروع روند نزولی بازار طلا می‌دانند و معتقدند تا ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نیز قیمت امکان اصلاح دارد.

به اعتقاد کارشناسان اقتصادی فعلا بازار طلا با زاویه دید خنثی در حرکت است. آنها محدوده‌ فعلی قیمت را چندان ارزنده نمی‌دانند اما معتقدند، ناحیه فعلی برای تصمیم‌گیری معامله‌گران، مساعد است؛ زیرا فعلا بازار در زیر میانگین تعادلی و یا منطقه ارزشی سکه با توجه به قیمت دلار و انس جهانی طلا هستیم.

بر اساس محاسبات تحلیلگران فنی و با قیمت مفروضات اثرگذار بر بازار طلا، تا محدوده قیمتی ۲۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی، خاصیت رنج بازار برقرار است.

پرچمداری سکه بهار در رشد قیمت

امروز هشتم شهریور قیمت سکه امامی با افزایش ۱۰۶ هزار تومانی با قیمت ۲۸ میلیون و سه هزار تومان معامله شد. در روز جاری سکه بهار با افزایش ۲۹۶ هزار تومانی بیشترین رشد قیمت را در قطعات سکه داشت. در لحظه نگارش این گزارش این قطعه با قیمت ۲۵ میلیون و ۳۰۳ هزار تومان مبادله شد.

امروز سکه‌های نیم و ربع افزایش ۱۰۰ هزار تومانی داشتند و به کانال بالاتر راه یافتند. این قطعات به ترتیب با قیمت ۱۵ میلیون تومان و ۱۰ میلیون و ۵۰ هزار تومان معامله شدند. همچنین سکه گرمی افزایش ۵۰ هزار تومانی داشت و با قیمت پنج میلیون و ۸۵۰ هزار تومان معامله شد.

کاهش حباب سکه امامی در افزایش قیمت

در روز جاری قیمت طلا روند افزایشی داشت. هر مثقال طلا با رشد ۳۵ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون و ۹۸ هزار تومان مبادله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز رشد ۱۰ هزار تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و ۳۳۱ هزار تومان معامله شد. طلای دست دوم نیز به قیمت دو میلیون ۲۹۹ هزار تومان رسید.

در هشتمین روز از شهریور حباب تمام قطعات سکه غیر از سکه امامی افزایش داشت. حباب سکه امامی ۳۸ هزار تومان، کاهش حباب داشت. امروز حباب سکه بهار ۱۵۸ هزار تومان،‌ نیم‌سکه ۲۸ هزار تومان، ربع سکه ۶۴ هزار تومان و سکه گرمی ۳۲ هزار تومان رشد داشتند.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر