خبر فوری:

خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۶۷۵۶۳

قیمت طلا و سکه امروز ۲۸ شهریور ۱۴۰۲ / روند کاهشی قیمت سکه در کانال ۲۷ میلیونی

قیمت طلا و سکه امروز 28 شهریور 1402 / روند کاهشی قیمت سکه در کانال 27 میلیونی

قیمت طلا و سکه امروز روند متفاوتی دارد. نرخ طلای 18 عیار ثابت است اما سکه امامی که روز گذشته به کانال 27 میلیون تومان بازگشته بود، همچنان در این کانال در حال کاهش است. امروز دلار هم نزولی و انس افزایشی است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، امروز، سه‌شنبه 28 شهریور تا لحظه تنظیم این خبر، قیمت طلا و سکه، روند متفاوتی دارند. امروز قیمت طلا تغییر محسوسی ندارد اما قیمت سکه امامی و بهار آزادی نزولی است. دلار نیز همچنان در کانال 49 هزار تومانی کاهش قیمت دارد. نرخ انس اما با اندکی افزایش قیمت همراه است.

قیمت طلا و سکه در بازار امروز

در بازار داخلی، نرخ طلا در لحظه تنظیم این خبر ثابت است و دو میلیون و 333 هزار و 600 تومان معامله می‌شود.

اما آخرین نرخ نقدی سکه امامی در لحظه تنظیم این خبر نزولی و 27 میلیون و 891 هزار تومان است؛ حدود 66 هزار تومان کمتر از دیروز.

نرخ نقدی سکه بهار آزادی نیز سه هزار تومان کاهش را تجربه کرده و به حدود 25 میلیون و 66 هزار تومان رسیده است.

بر این اساس، حباب سکه امامی امروز با حدود 53 هزار تومان کاهش نسبت به روز گذشته، به پنج میلیون و 385 هزار تومان رسیده است. اما حباب سکه بهار آزادی امروز 28 هزار تومان کاهش را تجربه کرده و به حدود دو میلیون و 558 هزار تومان رسیده است.

قیمت سکه و طلا

قیمت طلا و سکه امروز 28 شهریور 1402

قیمت و حباب انواع سکه

همچنین در چهارمین روز هفته، نیم سکه با قیمت 15 میلیون و 50 هزار تومان معامله می‌شود که تا لحظه تنظیم این خبر، 50 هزار تومان بیشتر از دیروز است. البته روز گذشته نیم سکه به حدود دو میلیون و 200 هزار تومان هم رسید. حباب نیم‌سکه نیز با 34 هزار تومان افزایش نسبت به دیروز، روی سه میلیون و 783 هزار تومان ایستاده است.

اما امروز ربع سکه، با نرخ 10 میلیون و 50 هزار تومان داد و ستد می‌شود که که تا لحظه تنظیم این خبر، 150 هزار تومان کاهش قیمت را نسبت روز گذشته در همین ساعات، تجربه کرده است. حباب آن نیز نسبت به دیروز سه هزار تومان کاهش یافته و روی رقم چهار میلیون و 419 هزار تومان قرار گرفته است.

سکه گرمی نیز پس از مدت‌ها ثبات قیمت امروز 50 هزار تومان کاهش قیمت را تجربه کرده، با قیمت پنج میلیون و 950 هزار تومان معامله می‌شود. حباب این سکه نیز حدود دو هزار تومان کاهش قیمت داشته و به سه میلیون و 177 هزار تومان رسیده است.

افزایش اندک قیمت انس

امروز قیمت جهانی طلا، مانند روز گذشته افزایشی است. البته بازار طلای ایران بیشتر از اینکه تحت تاثیر قیمت‌ها در بازار جهانی طلا باشد، بر اساس شرایط در بازار دلار داخل ایران حرکت می‌کند. با وجود این، به هر حال یکی از متغیرهای موثر بر این بازار همان قیمت‌ها در بازار جهانی است. کارشناسان نسبت این اثرگذاری را 70 درصد برای دلار و 30 درصد برای طلای جهانی می‌دانند.

طلای جهانی در بازه یک ماهه بازدهی مثبت دارد و در 30 روز گذشته حدود 2.08 درصد رشد قیمت را تجربه کرده است.

امروز هم قیمت طلا در بازارهای جهانی اندکی صعودی است. اونس در لحظه تنظیم این گزارش، به حدود 1,934.71 دلار رسیده، این به معنای افزایش حدود 0.03 درصدی قیمت طلا در بازارهای جهانی است.

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه

امروز قیمت دلار اندکی کاهشی است و طلا هم تغییر خاصی نداشته. اما کاهش قیمت سکه محسوس‌تر است.

به اعتقاد کارشناسان اقتصادی طی سال‌های اخیر در اقتصاد ایران بخش عمده‌ای از نوسانات قیمت طلا و سکه را نوسانات ارز تشکیل داده است؛ اما علت افزایش‌های بیشتر قیمت طلا و سکه نسبت به دلار قیمت انس جهانی طلاست.

به اعتقاد فعالان اقتصادی عامل طلای جهانی در دو سه سال گذشته نقش قابل اعتنایی در جابه‌جایی قیمت طلا در بازار داخلی نداشته است. نوسان‌های نسبتا کوچک در این بازار تصادفی است و جهت‌دار و دائمی نیست. بنابراین آنچه در ارز می‌بینیم کم ‌و بیش در طلا و سکه نیز می‌بینیم؛ مگر اینکه قیمت انس جهانی تغییرات شارپی داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر گزارش پیش بینی قیمت طلا و سکه 28 شهریور 1402 را مطالعه کنید.

در مورد پیش‌بینی‌ها از آینده قیمت طلا و سکه، دو گزارش پیش بینی قیمت طلا و سکه و قیمت طلا و سکه 28 شهریور 1402 را بخوانید.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.