فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۷۸۵۴۲

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

قیمت دلار امروز ۲۱ مهر ۱۴۰۲/ معامله‌گران در انتظار اخبار سیاسی

قیمت دلار امروز 21 مهر 1402/ معامله‌گران در انتظار اخبار سیاسی

قیمت دلار، هفته گذشته تا نیمه‌های کانال 53 هزار تومانی بالا رفت اما با اطمینان بازار از عدم مداخله ایران در جنگ حماس و اسرائیل و همچنین مداخله بازارساز قیمت ارز کاهشی شد هر چند به کانالی که با آن هفته را آغاز کرده بود، بازنگشت.

به گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت دلار دیروز پنجشنبه 20 مهر، در کانال 51 هزار تومانی نوسان داشت. دیروز، معاملات در محدوده قیمتی 51 هزار و 100 تومان انجام می‌شد. در آخرین روز کاری هفته، 51 هزار و 344 تومان بیشترین مقدار و 51 هزار و 20 تومان، کمترین رقمی بود که برای قیمت دلار به ثبت رسید.

این در حالی است که بر اساس اعلام برخی کانال‌های تلگرامی، دیروز پنجشنبه، شروع معاملات بازار ارز با قیمت 51 هزار و 650 تومان بود. کف و سقف قیمت دلار نیز 51 هزار و 400 تومان و 51 هزار و 700 تومان به ثبت رسید. آخرین معامله غیرقانونی پشت خطی هم با قیمت 49 هزار و 550 تومان انجام شد.

هفته گذشته از چهار عضو خانواده بازارهای مالی دلار، طلا و سکه بازدهی مثبت و بورس بازدهی منفی داشت. در این میان، دلار با افزایش هزار و ۷۰۰ تومانی قیمت، بازدهی مثبت ۳.۴۱درصدی داشت و پس از طلا و سکه، در جایگاه سوم رشد قیمت قرار گرفت.

پیش‌بینی‌ها از قیمت دلار

قیمت دلار هفته گذشته تحت تاثیر جنگ حماس و اسرائیل، تا کانال 53 هزار تومانی بالا رفت و اما دوباره روند کاهشی به خود گرفت و تا کانال 51 هزار تومانی پایین آمد. هر چند که ارز آمریکایی، هفته را در کانال 49 هزار تومانی آغاز کرده بود و با وجود روند نزولی در روزهای پایانی هفته، به آن کانال پیشین بازنگشت.

از اولين روز این درگیری برخی این نگرانی را داشتند که پای ایران و دیگر کشورها هم به این تنش باز شود که نشد و گویا سایه بی اعتمادی و نااطمینانی موجود بر سر بازار، کمی از بین رفت. به همین دليل جو بازار و تب گرانی دلار در بازار ارز سرد شد و بازار از تب و تاب افتاد‌ و آرام گرفت.

در عین حال، مقامات آمریکایی تا کنون چند بار تاکید کرده‌اند که شواهدی مبنی بر دست داشتن ایران در درگیری در سرزمین‌های اشغالی، پیدا نکرده‌اند. اما در مقابل، برخی نمایندگان مجلس سنا خواستار توقف دسترسی کشور به منابع آزاد شده در قطر شده‌اند. در همین رابطه، برخی رسانه‌های آمریکایی به نقل از منابعی مدعی شدند، آمریکا با قطر به توافق رسیده‌ است تا دسترسی جمهوری اسلامی به شش میلیارد دلار پول آزادشده در توافق تبادل زندانیان، متوقف شود.

آنگونه که ایسنا گزارش داده است، سخنگوی مطبوعاتی نمایندگی ایران در سازمان ملل در پیامی در واکنش به خبر رسانه‌های امریکایی درباره توقف دسترسی ایران به پول های بلوکه شده در قطر منتشر کرد، نوشت: «دولت ایالات متحده آمریکا می‌داند که نمی‌تواند از توافق تخطی کند. این پول به حق متعلق به مردم ایران است که برای دولت جمهوری اسلامی ایران در نظر گرفته شده است تا دریافت همه نیازهای ضروری برای ایرانیان را تسهیل کند.»

در این میان، بازارساز هم در هفته‌ای که رو به پایان است، تلاش کرد که با تزریق سنگین ارز به بازار، قیمت دلار را کنترل و کاهشی کند که در این مورد تا حدودی نیز موفق بود. با وجود این، معامله‌گران صبور بازار، همچنان در انتظار اخبار سیاسی هفته آینده هستند. کامبیز افسری، فعال بازار ارز نیز با اشاره با روند صعودی قیمت دلار به تجارت‌نیوز گفت: «با وجود افزایش قیمت دلار اما روند عرضه و تقاضا در بازار در تعادل قرار داشت. این در حالی است که رصد اخبار توسط معامله‌گران ضربان‌های خرید و فروش در بازار ارز را مشخص کرد.»

برای اطلاعات بیشتر در مورد آینده قیمت دلار دو گزارش پیش بینی قیمت دلار و پیش بینی قیمت دلار 22 مهر 1402 را مطالعه کنید.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.