فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۹۰۴۸۰

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

قیمت طلا و سکه امروز ۲۴ آبان ۱۴۰۲ / بازگشت سکه به کانال ۲۹ میلیون تومانی

قیمت طلا و سکه امروز 24 آبان ۱۴۰۲ / بازگشت سکه به کانال 29 میلیون تومانی

قیمت طلا و سکه امروز نوسانات یکسانی ندارد. طلا و سکه تمام نسبت به ظهر دیروز افزایش قیمت را تجربه کرده‌اند اما برخی از قطعات سکه کاهشی شدند. امروز دلار ثابت و انس صعودی است.

به گزارش تجارت‌نیوز، امروز چهارشنبه 24 آبان، تا لحظه تنظیم این خبر قیمت طلا و سکه نوساناتی را تجربه می‌کند. قیمت طلا و مثقال طلا امروز اندکی افزایشی است. قیمت سکه تمام نیز روند صعودی دارد؛ حتی سکه بهار آزادی که نسبت به آخرین نرخ دیروز کاهشی است در مقایسه با ظهر روز گذشته، با قیمت بالاتری معامله می‌شود. سکه امامی نیز بار دیگر به کانال 29 میلیون تومانی بازگشته است. اما در عین حال برخی قطعات سکه روند نزولی را تجربه می‌کنند. 

امروز اما قیمت دلار تا این لحظه روند ثابتی دارد و انس جهانی افزایشی است. 

قیمت طلا و سکه در بازار امروز

در بازار داخلی، نرخ طلا در لحظه تنظیم این خبر، با حدود دو هزار تومان افزایش نسبت به آخرین نرخ روز گذشته، دو میلیون و 419 هزار تومان معامله می‌شود. دیروز در همین ساعات طلای 18 عیار، حدود دو میلیون و 416 هزار تومان قیمت داشت.

آخرین نرخ نقدی سکه امامی نیز در لحظه تنظیم این خبر افزایشی و 29 میلیون و 102 هزار تومان است؛ حدود 104 هزار تومان بیشتر از آخرین نرخ روز گذشته. دیروز سکه تمام، در همین ساعات، 28 میلیون و 898 هزار تومان معامله می‌شد.

نرخ نقدی سکه بهار آزادی نیز، با 46 هزار تومان کاهش نسبت به آخرین نرخ روز گذشته، حدود 25 میلیون و 649 هزار تومان معامله می‌شود. دیروز در همین ساعات، سکه بهار آزادی در حدود 25 میلیون و 596 هزار تومان قیمت داشت.

بر این اساس، حباب سکه امامی امروز با حدود 107 هزار تومان افزایش نسبت به روز گذشته، به پنج میلیون و 448 هزار تومان رسیده است. حباب سکه بهار آزادی نیز با حدود 38 هزار تومان کاهش، امروز به حدود دو میلیون تومان رسیده است.

قیمت طلا و سکه

قیمت و حباب انواع سکه

همچنین در پنجمین روز هفته، نیم سکه بدون تغییر نسبت به آخرین نرخ دیروز، با قیمت 15 میلیون و 250 هزار تومان معامله می‌شود. روز گذشته در همین ساعات، نیم سکه 15 میلیون و 300 هزار تومان قیمت داشت. حباب نیم سکه نیز بدون تغییر نسبت به روز گذشته، روی سه میلیون و 424 هزار تومان ایستاده است.

همچنین امروز ربع سکه، با 50 هزار تومان کاهش نسبت به آخرین نرخ روز گذشته با نرخ 10 میلیون و 250 هزار تومان داد و ستد می‌شود. حباب ربع سکه نیز با 49 هزار تومان کاهش، به چهار میلیون و 335 هزار تومان رسیده.

در این میان، سکه گرمی بدون تغییر نسبت به آخرین نرخ روز گذشته، با قیمت پنج میلیون و 800 هزار تومان معامله می‌شود. حباب این سکه نیز دو میلیون و 888 هزار تومان است.

اما هر مثقال طلا با شش هزار تومان افزایش نسبت به آخرین نرخ دیروز، با قیمت 10 میلیون و 471 هزار تومان معامله می‌شود. روز گذشته در همین ساعات هر مثقال طلا 10 میلیون و 461 هزار تومان معامله می‌شد.

افزایش قیمت انس

قیمت جهانی طلا، امروز بر خلاف روزهای گذشته، روند صعودی دارد. البته بازار طلای ایران بیشتر از اینکه تحت تاثیر قیمت‌ها در بازار جهانی طلا باشد، بر اساس شرایط در بازار دلار داخل ایران حرکت می‌کند. با وجود این، به هر حال یکی از متغیرهای موثر بر این بازار همان قیمت‌ها در بازار جهانی است. کارشناسان نسبت این اثرگذاری را 70 درصد برای دلار و 30 درصد برای طلای جهانی می‌دانند.

طلای جهانی در بازه یک ماهه بازدهی مثبت دارد و در 30 روز گذشته حدود 1.97 درصد رشد قیمت را تجربه کرده است.

امروز نیز قیمت طلا در بازارهای جهانی افزایشی است. اونس اکنون، به حدود 1,971.81 دلار رسیده، این به معنای رشد حدود 0.47 درصدی قیمت طلا در بازارهای جهانی است.

البته انس جهانی طلا طی هفته گذشته با نوسانات منفی همراه شد و با کاهشی محسوس به 1938 دلار و پایین‌ترین حد طی دو هفته اخیر رسید (برای مطالعه بیشتر در مورد شرایط حال و آینده انس، گزارش پیش بینی قیمت طلای جهانی را بخوانید.)

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه

بازار طلا در روزهای اخیر وضعیت مشابهی دارد؛ نوسانات محدود قیمتی در سایه رکود در بازار. انس اما بعد از چند روز روند کاهشی، امروز افزایشی است. دلار هم البته در روزهای اخیر، روند پرنوسانی ندارد و نوعی ثبات بر بازار حاکم است که برخی کارشناسان این شرایط را نتیجه تلاش بازارساز می‌دانند. 

با وجود این قیمت‌ها در بخش سکه، نوسان بیشتری داشت. در این راستا، عبداله مشکانی کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه ریزش روزهای گذشته سکه، به دلیل حباب بالای آن بود به تجارت‌نیوز گفت: «قیمت‌‌ها در این بازار با قیمت دلار بالاتر معامله می‌شد و حباب سکه به شدت در بازار بزرگ بود.»

در کل، کارشناسان بازارهای مالی معتقدند اگرچه قیمت طلا و سکه از قیمت دلار بازار آزاد و قیمت طلای جهانی اثر پذیرفته و کاهشی شده است اما به دلیل بزرگ شدن حباب قیمت طلا و سکه در سال گذشته، حالا با هر تلنگر، بخشی از این حباب بزرگ تخلیه می‌شود و از همین رو بازار گاه شاهد افت ملموس قیمت در قطعات سکه است.

برای اطلاعات بیشتر، مطالعه دو گزارش پیش بینی قیمت طلا و سکه 24 آبان ۱۴۰۲ و قیمت طلا و سکه پیشنهاد می‌شود. 

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار طلا و ارز بخوانید.

 

 

 

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.