کد مطلب: ۹۰۴۲۵۸

«تجارت‌نیوز» گزارش می‌دهد:

پیش‌بینی قیمت دلار ۱۶ فروردین ۱۴۰۳ / روند صعودی دلار ادامه دارد؟

پیش‌بینی قیمت دلار 16 فروردین 1403 / روند صعودی دلار ادامه دارد؟

قیمت دلار با شروع معاملات نقدی در روز چهارشنبه کاهش محدودی را تجربه کرد اما در ادامه افزایشی شد و به کانال بالاتر راه یافت. کارشناسان اقتصادی معتقدند این اسکناس در روند صعودی قرار گرفته و احتمال تغییر کریدور تا پایان فروردین زیاد است.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار روز چهارشنبه شروع آرامی داشت و با کاهش ۱۰۰ تومانی بازگشایی شد؛ اما رشد انتظارات تورمی این اسکناس را گران کرد و با افزایش ۵۵۰ هزار تومانی به کانال بالاتر صعود کرد.

در آخرین معامله نقدی روز چهارشنبه دلار در پله سوم از کانال سوم کریدور ششم معامله شد.

دلار سقف قیمت را می‌شکند؟

معامله‌گران همچنان به اخبار سیاسی توجه ویژه‌ای دارند و معتقدند با وجود اینکه معاملات نقدی چندان رونق نگرفته اما انتظارات تورمی متاثر از رخدادهای خاورمیانه بالا رفته و همین موضوع منجر به رشد قیمت دلار شده است.

کارشناسان اقتصادی معتقدند دلار در روند صعودی افتاده و احتمال تغییر کریدور این اسکناس تا پایان فروردین بالاست. با این حال، آنها می‌گویند امکان اصلاح قیمت این اسکناس در سقف کریدور وجود دارد.

ارزهای مهم گران شدند

روز چهار‌شنبه ۱۵ فروردین قیمت ارزهای مهم در پی رشد قیمت دلار افزایشی شدند. قیمت درهم  در کانال ۱۷ هزار تومانی پیشروی کرد و با قیمت ۱۷ هزار و ۱۵۰ تومان معامله شد. علاوه بر آن، قیمت تتر روی رقم ۶۳ هزار و ۹۵۰ تومانی قرار گرفت.

پوند انگلیس با رقم ۷۹ هزار و ۸۰۰ تومان معامله شد. یورو به قیمت ۶۸ هزار و ۳۰۰ تومان رسید و ۶۰۰ تومان گران شد. لیر ترکیه ۱۹۸۵ تومان شد.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • حمید

  از شنبه روند ریزش دلار شروع میشه

 • ناشناس

  واقعا تاسف بار هستش این همه بی لیاقتی مسئولین که درکنار چوب گذاری در چرخ تولید در ناتوانی در همه جوانب کشورداری خودشان را اثبات کردند
  مردم به چه امید داشته باشند؟به اسم خیابان هایی که به اسم شهدایی که مردان واقعی بودند و رفتند و دنیاطلبانی که ماندند یا سفره های کوچک و قول و وعده های بزرگ یا مسئولین بی مسئولیتی که 22بهمن و دم رای گیری مردم و آدم حساب میکنند؟مرگ بر دشمنان ایران مرگ بر بیناهای نابینا خدا به حق علی و ذوالفقار ریشه خونخواری تون رو بخشکونه

 • ناشناس

  واقعا این دولت انقلابی سنگ تموم گذاشته برای مردم.همین الان هم رتبه نخست بی ارزشترین پول دنیا با اختلاف به کشور ایران تعلق داره.روز به روز هم پول ما داره بی ارزش تر میشه و قدرت خرید مردم کاملا نابود شده.بعد آقایون موقع افزایش حقوق سالانه که فقط یکبار اول سال انجام میشه خودشون رو میکشن که حقوق کارگرها رو بالا نبرن که خدای نکرده باعث افزایش تورم نشه!!! نه اینکه تورم در مملکت ما ثابته و مشکل فقط بالا رفتن حقوق کارگران بیچاره هست، آقایون خیلی نگرانن که یوقت حقوق قشر مظلوم و مستضعف جامعه افزایش پیدا نکنه.خود آقایون که در ناز و نعمت زندگی میکنن و خبر از قشر کارگر و کارمند ندارند و بهتر بگم خبر دارند ولی به روی مبارکشون نمیارن.ولی وعده دیدار اون دنیا سر پل صراط... این پول حرومی که میخورین پول همین مردمه.بیت المال رو کلا بالا کشیدید و مردم رو در فقر و گرسنگی نگه داشتید.همه چی رو هم میندازید به گردن دشمن.چون سیسات شما دشمن تراشی جهت ماس مالی گندکاری ها و دزدی های خودوتونه