کد مطلب: ۹۰۵۸۵۸

«تجارت‌نیوز» گزارش می‌دهد:

قیمت دلار امروز ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ / قیمت درهم برای کانال ۱۹ هزار تومانی خیز برداشت

قیمت دلار امروز 26 فروردین 1403 / قیمت درهم برای کانال 19 هزار تومانی خیز برداشت

قیمت دلار در شروع معاملات امروز با جامپ سه هزار تومانی به کریدور هفتم نزدیک شد. رخدادهای سیاسی و پاسخ به حمله موشکی رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق، افزایش قیمت در بازار ارز را به همراه داشته است. به این ترتیب قیمت درهم به 18 هزار و 700 تومان رسیده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در شروع دومین روز هفته، متاثر از رخدادهای سیاسی افزایش سه هزار تومانی پیدا کرد. اسکناس دلار با کریدور هفتم تنها هزار تومان فاصله دارد و همین موضوع انتظارات تورمی را به‌شدت افزایش داده است.

Screenshot 2024-04-14 at 12.07.19 PM

بازار ارز از فروشنده خالی شد

معامله‌گران، بازار ارز را از فروشنده خالی عنوان می‌کنند. آنها می‌گویند نه‌تنها دلار بلکه دارندگان سایر ارزها نیز فروشنده نیستند.

کارشناسان اقتصادی معتقدند اخبار نامساعد سیاسی باعث رشد انتظارات تورمی شده است. آنها نقدینگی بالا را دلیل رشد شدید قیمت‌ها به شمار می‌آورند و می‌گویند با وجود این حجم از نقدینگی، اخبار سیاسی هم به عنوان محرکی دیگر، می‌تواند به بازارها خط دهد.

پوند ۴ هزار تومان گران شد

قیمت درهم امروز با افزایش ۷۰۰ تومانی بازگشایی شد و در کانال ۱۸ هزار تومانی پیشروی کرد. در لحظه نگارش این گزارش، درهم با رقم ۱۸ هزار و ۷۰۰ تومانی در حال معامله است. تتر که شب گذشته به کریدور ۷۰ هزار تومانی صعود کرده بود، در لحظه نگارش این گزارش کمی اصلاح قیمت داشته و با رقم ۶۹ هزار و ۵۰ تومان در حال معامله است.

قیمت پوند انگلیس با افزایش چهار هزار تومانی به کانال ۸۶ هزار تومانی صعود کرد و با رقم ۸۶ هزار و ۵۸۰ تومان در حال معامله است. امروز یورو با رشد سه هزار تومانی به کانال ۷۳ هزار تومانی صعود کرد و روی رقم ۷۳ هزار و ۹۴۰ تومانی ایستاده است.

گفتنی است اسکناس و حواله دلار امروز نیز بدون تغییر قیمت و با رقم ۴۳ هزار و ۵۶۷ تومان و حواله دلار با رقم ۴۰ هزار و ۶۴۸ تومان عرضه شد.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.