کد مطلب: ۷۳۸۹۶۱

قیمت نهایی مسکن ملی اعلام شد

قیمت نهایی مسکن ملی اعلام شد

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن گفت: قیمت هر مترمربع از واحدهای بلوک چهار تا پنج طبقi مسکن ملی 7 تا 8 میلیون تومان است. اما بلوک‌هایی که تراکم بالاتری دارند ارزان‌تر خواهند بود.

به گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت مسکن ملی در بلوک‌‎های 4 تا 5 طبقه 7 تا 8 میلیون تومان است. در بلوک‌های بالای 10 طبقه ارزان‌تر خواهد بود.

حمیدرضا سهرابی اظهار کرد: برای آن‌که پروژه‌های نهضت ملی مسکن در وضعیت منطقی قرار گیرند باید واقع‌بین باشیم. اگر با پیمانکار هم قرارداد متری ۵ میلیون تومان ببندیم احتمالا با توجه به بحث تورم تا زمان تحویل واحد، نرخ‌ها دچار تعدیل می‌شود و به عدد ۸ میلیون تومان می‌رسد. البته پروژه‌ها به صورت جداگانه برآورد می‌شود. یعنی قیمت ساخت واحدها برای طرح‌ها و مناطق مختلف، متفاوت است.

وی افزود: طبق برآوردهایی که صورت گرفته هزینه‌ی ساخت بلوک‌های چهار و پنج طبقه تقریبا متری ۷ تا ۸ میلیون تومان است. اما برای بلوک‌های بالای ۱۰ طبقه، هزینه‌ی ساخت کمتر از ۱۰ میلیون تومان نیست.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی درباره آخرین روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای کمتر از ۱۰۰ هزار نفر گفت: در یک قالب، پروژه‌ها به صورت گروه ساخت است. زمینی که وزارت راه و شهرسازی به ما معرفی می‌کند تفکیک می‌کنیم و خدمات زیربنایی و آماده‌سازی را بر روی آن انجام می‌دهیم.

تقسیم‌بندی مسکن ملی در گروه‌های ۳ تا ۴ نفره

سهرابی ادامه داد: سپس متقاضیان را قرعه‌کشی و در گروه‌های ۳ تا ۴ نفره قرار می‌دهیم. در مواردی نیز خانه‌های تک‌واحدی یا دو طبقه به مردم واگذار و شروع به ساخت می‌کنیم. در موضوع تهیه پروانه و نظارت هم در کنار مردم هستیم. این موارد شامل گروه ساخت است که نزدیک ۴۰ هزار نفر را شامل می‌شود.

وی تاکید کرد: در قالبی دیگر احداث بیش از ۵۰ هزار واحد به صورت امانی یعنی پیمان دستمزد را در دستور کار داریم. بدین صورت که ما پیمانکار می‌گیریم و مصالح و خدمات را تامین می‌کنیم تا قیمت ساخت ارزان‌تر تمام شود و تورم کمتری به آن بخورد.

به گفته سهرابی، مجموع تعهد بنیاد مسکن در طرح نهضت ملی مسکن سالیانه ۴۰۰ هزار واحد بوده که تا کنون حدود ۳۰۰ هزار واحد شروع شده است. در بخش شهری تا کنون برای ۱۲۰ هزار واحد پروژه تعریف شده و در بخش روستایی نیز ۲۰۰ هزار فقره تسهیلات پرداخت می‌شود.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی درباره تاثیر نوسانات قیمت مصالح بر روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن گفت: در مقطعی که یکدفعه دستمزد افزایش یافت مقداری دچار کندی در اجرا شدیم اما در حال حاضر پروژه متوقف نداریم.

سهرابی، میانگین پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای کوچک و روستاها را ۲۲ درصد دانست و افزود: طبیعتا آغاز به کار طرح‌های جدید، متوسط پیشرفت پروژه را دچار کاهش درصد می‌کند. اما در حال حاضر بیش از ۷۲ هزار واحد از مرحله‌ی فونداسیون عبور کرده است. بیش از ۳۰۰۰ واحد در حین نازک‌کاری و نزدیک ۲۰۰ واحد افتتاح و به مردم واگذار شده است. ۳۰۰۰ واحدی که در مراحل پایانی قرار دارد فروردین ۱۴۰۲ همزمان با سالروز تشکیل حساب صد امام (ره) افتتاح می‌شود.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  اقا بالاخره مشخص شدش واریزی چقدر هستش؟چنتا ۴۰تومنی باید داد؟وامش چقدره؟؟؟؟؟

 • حسن

  بخوره‌سرتون‌بااین‌‌‌کاراتون‌ریدید‌خاک‌برسرا‌بدبخت‌اونی‌که‌نداره‌نمیدونه‌چه‌خاکی‌بریزه‌سرش

 • علی

  باسلام ماخانواده دومعلولیت شدیدبهزیستی هستیم پرودبرشما که مشکل مسکن را حل کردین

 • علی

  باسلام ماخانواده دومعلولیت شدیدبهزیستی هستیم پرودبرشما که مشکل مسکن را حل کردین من تا نظر ندادم

 • ناشناس

  خیلی عالیه

 • ناشناس

  هرروز یه ساز میزنن وروز به روز قیمتارو میبرن بالا نمیشه به اینا اعتماد کرد خسته شدیم

 • ناشناس

  به شما ناهار هم میدن .

  • ناشناس

   دستبردارید مردم ندارن کمر مردمو شکسته کرد این دولت

 • ناشناس

  به کارگران ناهار هم میدن

 • متقاضی

  الان مسکن مهر آماده حدود ۴۵۰م ت ،،دربهبهان تکمیل شده هست که خریدوفروش میشه ،،اونوقت مسکن ملی را اینگونه که میگن باید ۲۵۰مت پرداخت بشه و ۳۵۰مت هم بانک پرداخت کنه ،،باسودش نزدیک به یک میلیارد میشه یعنی پول دو خونه برای یک خونه آپارتمانی ،،آنهم درحالیست که ازاینهمه پول واریز کردن ،تنها ۱۶۰ واحددرحال ساخت هست که برای دوستان و آشناهاشون هست نه مردم ،،هیچ نظارت و خبردیگری ازساخت و ساز ویا زمین در اختیار مردم نمیزارن ،،

 • ناشناس

  بسیار مزخرف
  پس حمایت دولت کجا میره؟ با این طرح هیشکی صاحب خونه نمیشه
  کسایی که ثبت نام کردن همه جزو قشر ضعیف هستن
  با این کار کسی نمیتونه شرایط رو تامین کنه
  همشو که از مردم میگیرین دیگه اسمش مسکن ملی نشد که