کد مطلب: ۸۹۰۰۱۵

لزوم تسریع پرداخت تسهیلات ساخت نهضت ملی مسکن توسط بانک‌ها

لزوم تسریع پرداخت تسهیلات ساخت نهضت ملی مسکن توسط بانک‌ها

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: بانک‌ها باید پرداخت تسهیلات ساخت پروژه‌های نهضت ملی مسکن را در دستور کار خود قرار دهند تا روند اجرای پروژه‌ها تسریع شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، ارسلان مالکی، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: عملیات اجرایی، آماده‌سازی زمین و ساخت حدود ۱۰ هزار واحد مسکونی شهری در مجموعه‌های نهضت ملی مسکن استان‌های مرکزی کشور از جمله چهارمحال و بختیاری آغاز شده و سرعت اجرای پروژه‌ها هم در این حوزه افزایش یافته است.

به گفته وی همکاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات ساخت نهضت ملی مسکن تا به امروز چندان مناسب نبوده و از سوی دیگر همکاری دستگاه‌ها هم در ارائه اراضی چندان مورد قبول نبوده است؛ بنابراین در این شرایط باید تمامی توان خود را برای بهبود وضعیت بازار مسکن به کار بگیریم.

او در خصوص اختصاص اراضی به خانواده‌های دارای سه فرزند در قالب طرح جوانی جمعیت گفت: حدود ۴۰۰ قطعه زمین شهری به متقاضیان واجد شرایط این طرح در استان چهارمحال و بختیاری واگذار شده است و اجرای این طرح هم در سایر استان‌ها که دارای اراضی باشند هم اختصاص خواهد یافت.

مالکی بیان کرد: تا به امروز همکاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات ساخت چندان مناسب نبوده که این موضوع باعث ایجاد مشکل در روند اجرای پروژه‌ها شده است که امیدوار هستیم با همکاری بیشتر بانک‌ها و دستور رئیس‌جمهور این مشکل برطرف شود.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر