فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۷۹۳۵۳۵

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

معادن امسال هم واگذار می‌شود

معادن امسال هم واگذار می‌شود

مدیرکل دفتر بهره‌برداری معادن وزارت صمت گفت: تعیین تکلیف محدوده‌های معدنی و معادن در اختیار وزارت صمت با هدف واگذاری تصدی‌گری دولت در واحدهای بلوکه شده به مردم مانند سال گذشته انجام می شود.

به گزارش تجارت‌نیوز ، مهدی حمیدی، مدیرکل دفتر بهره برداری معادن وزارت صمت، در یک مصاحبه رادیویی اظهار داشت: تعیین تکلیف محدوده‌های معدنی و همین طور معادن در اختیار وزارت صمت طی سال گذشته در دو نوبت با هدف واگذاری تصدی‌گری دولت در واحدهای بلوکه شده به عموم مردم مورد مزایده قرار گرفت و این روند در سال جاری هم ادامه‌دار خواهد بود.

مدیرکل دفتر بهره‌برداری معادن وزارت صمت همچنین خاطرنشان کرد: مواد معدنی که از معادن استخراج می‌شود در صنایع معدنی و کارخانجات مرتبط مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، از این رو معدن نقش بسیار مهمی در اقتصاد، اشتغال، محرومیت‌زدایی و استفاده بهینه از ذخایر و ظرفیت‌های موجود در کشور دارد.

وی ادامه داد: بدون شک برنامه‌ریزی‌های لازم بابت رسیدن به رشد بالاتر در حوزه معدن صورت گرفته و برای دستیابی به رشد بیشتر در این حوزه تلاش‌های مضاعفی در سال پیش رو انجام خواهد شد. تنوع مواد معدنی در ایران بسیار زیاد است و به تبع کارخانه‌های صنایع معدنی مختلفی نیز به همین واسطه در اقصی نقاط کشور احداث و در حال بهره‌برداری است.

حمیدی افزود: خوشبختانه در مورد تامین ماشین‌آلات مورد نیاز حوزه معدن در کشور با هدف نوسازی ماشین‌آلات برنامه‌ریزی و اقدامات بسیار خوبی انجام شده است. باید تاکید کنم که نوسازی ماشین‌آلات بخش معدن در تولید مواد معدنی و قیمت تمام‌شده در این حوزه بسیار تاثیر‌گذار است.

او تاکید کرد: امسال برنامه این است که هم رشد تولید مواد معدنی در ایران افزایش پیدا کند و هم اینکه بتوان مواد مورد نیاز کارخانجات فعال در حوزه صنایع معدنی کشور را به معنای واقعی تامین کرد.

منبع: مهر

برای مطالعه بیشتر خبر حذف واگذاری مجوزهای بهره‌برداری از معادن از بودجه 1402 را بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.