خبر فوری:

خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۹۱۴۲۵۸

کارگران کشت و صنعت آوین دشت خواستار بازنگری طرح طبقه‌بندی مشاغل شدند

کارگران کشت و صنعت آوین دشت خواستار بازنگری طرح طبقه‌بندی مشاغل شدند

تعدادی از کارگران قراردادی شرکت کشت و صنعت و دامپروری آوین دشت با اشاره به اینکه اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل در این واحد نیاز به بازنگری دارد، خواستار اجرای درست این طرح برای افزایش میزان حقوق خود شدند.

به گزارش تجارت‌نیوز، تعدادی از کارگران کارگران قراردادی شرکت کشت و صنعت و دامپروری آوین دشت تاکستان با اشاره به اینکه طرح طبقه‌بندی مشاغل در این شرکت سال‌ها پیش (سال۸۸) تدوین شده، افزودند: مطالبه اصلی کارگران این مجموعه تولیدی و دامپروری، بازنگری درست در طرح طبقه‌بندی مشاغل است چراکه از سال‌ها پیش تاکنون این طرح تغییری نکرده و کارایی ندارد.

این کارگران با بیان اینکه در شرکت کشت و صنعت آوین دشت تاکستان حدود 450 کارگر قراردادی شاغل دارد که کارگران آن‌ها نسبت به عدم بازبینی طرح طبقه‌بندی مشاغل از سال ۸۸ انتقاد دارند، گفتند: حدود ۷۰ تا ۸۰ نفر از کارگران این واحد کشاورزی و دامپروری را کارگران مهاجر تشکیل می‌دهند که وضعیت معیشتی خوبی ندارند.

این کارگران در ادامه گفتند: در پیگیری مطالبات صنفی خود برای بازنگری طرح طبقه‌بندی مشاغل، کارگران بارها به دفتر مسئولان شرکت و اداره کار مراجعه کرده‌اند و تا زمانی که طرح طبقه‌بندی مشاغل به صورت درست بازنگری نشود به پیگیرهای خود ادامه می‌دهند.

آنها همچنین از وضعیت بد بهداشت محیط کار در این واحد دامپروری گلایه کردند و گفتند: حدود ۴۵۰نفر درحالی در این واحد مشغول کارند که از وضعیت بهداشت در حمام، دستشویی، رختکن و حتی محل غذاخوری رضایت ندارند.

این کارگران در پایان با درخواست از مدیرعامل شرکت کشت و صنعت آوین دشت گفتند: درآمد کارگران به اندازه‌ای نیست که معاش‌شان تامین شود به همین دلیل درخواست بازنگری درست در اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل را داریم تا همه بتوانند از مزایای اجرای این قانون استفاده کنند.

منبع : ایلنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.