کد مطلب: ۷۱۴۷۲۵

واردات خودروهای چینی قطعی شد؟

واردات خودروهای چینی قطعی شد؟

روز گذشته خبری مبنی بر واردات خودرو چینی به کشور منتشر شد. با اعلام این خبر پیش‌فرضی شکل گرفت که احتمالا به‌دلیل به‌نتیجه نرسیدن برجام، واردات تنها از کشوری آسیایی انجام می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز ، امروز جزئیات جدیدی از واردات خودرو اعلام شد که نشان می‌دهد واردات خودرو به چین محدود نمی‌شود.

به نقل از مهر، سخنگوی صمت ضمن در مورد اینکه گفته می‌شود تامین ارز واردات خودرو با مشکل مواجه شده است، اظهار کرد: واردات خودرو نیاز به یک میلیارد یورو ارز دارد و بانک مرکزی در حال برنامه‌ریزی برای تامین آن در یک فضای مثبت است.

امید قالیباف افزود: تامین ارز واردات خودرو با مشکل مواجه نشده بلکه فرآیند در دست انجام است.

قالیباف در مورد اینکه گفته می‌شود فقط قرار است از چین خودرو وارد کشور شود، گفت: آزادسازی واردات خودرو در فضای مذاکرات هسته‌ای تصویب نشد بلکه این قانون بدون هیچ پیش‌فرضی و صرفا برای تعادل بخشی به بازار تصویب شد.

رابطه واردات خودرو با برجام

وی ادامه داد: تصویب این قانون و واردات خودرو ارتباطی با مذاکرات هسته‌ای نداشته و اینکه می‌گویند به‌دلیل به نتیجه نرسیدن برجام فقط قرار است از چین خودرو وارد کنیم به هیچ وجه صحت ندارد.

سخنگوی وزارت صمت تصریح کرد: در زمان تصویب این قانون، فرض بر این نبود که برجام تصویب بشود یا نشود و آزادسازی واردات خودرو در یک فضایی بدون هیچ پیش‌فرضی تصویب شد.

امید قالیباف گفت: اسامی شرکت‌های مجاز به واردات خودرو به‌زودی اعلام می‌شود.

وی در مورد زمان واردات هم اظهار کرد: فرآیند واردات خودرو فقط در اختیار وزارت صمت نیست بلکه دستگاه‌های زیادی از جمله بانک مرکزی، گمرک، استاندارد و… نیز در این فرآیند نقش دارند. بنابراین نمی‌توان زمان دقیقی را برای واردات اعلام کرد، اما می‌توان گفت که کارها در حال انجام است.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.