کد مطلب: ۷۶۰۹۷۹

بورس کالا فردا میزبان کدام خودروهاست؟

بورس کالا فردا میزبان کدام خودروهاست؟

بر اساس اعلام بورس کالا قرار است فردا تالار معاملات شاهد عرضه هزار دستگاه وانت کارا باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، فردا قرار است بورس کالا میزبان عرضه 500 دستگاه وانت تک کابین و 500 دستگاه وانت دوکابین باشد. قیمت پایه کارا تک کابین 291 میلیون و کارا دو کابین 302 میلیون تومان است.

این در حالی است که قیمت کارا تک کابین در بازار آزاد 455 میلیون و قیمت کارا دو کابین 479 میلیون تومان است. یعنی خریداران کارا تک کابین از بورس کالا حدود 160 میلیون تومان سود می‌کنند و خریداران کارا دو کابین نیز 177 میلیون تومان سود خواهند کرد.

میزان پیش پرداخت برای عرضه وانت کارا 50 درصد اعلام شده است.

عرضه کارا در بورس

پایان رقابت خودرو

بورس کالا قیمت پایه تارا دستی را 256 میلیون و 500 هزار تومان تعیین کرده که با رقابت 79 درصدی به قیمت 460 میلیون و 441هزار تومان فروخته شد. این درحالی است که قیمت تارا دستی در بازار آزاد 638 میلیون تومان است و یعنی خریدار تارا از بورس کالا حدود 175 میلیون تومان سود کرده است.

فیدلیتی 5 نفر نیز با قیمت پایه 759 میلیون تومان با رقابت 79 درصدی روبه رو شد و در نهایت با قیمت یک میلیارد و 362 میلیون و 200 هزارتومان فروخته شد. این در حالی است که فیدلیتی در بازار آزاد با قیمت یک میلیارد و 670 میلیون تومان معامله می‌شود. خریداران فیدلیتی از بورس کلا در حدود 307 میلیون تومان سود کرده‌اند.

همچنین فیدلیتی7 نفر قیمت پایه 772 میلیونی تومانی داشت که امروز با درصد رقابت 86 درصدی به قیمت یک میلیارد و 440 میلیون تومان به فروش رفت. این خودرو در بازار آزاد با قیمت یک میلیارد و 750 میلیون تومان معامله می‌شود و این یعنی سود 310 میلیونی از خرید فیدلیتی از بورس کالا.

ریسپکت مشکی نیز با قیمت پایه 643 تومان روی تابلوی معاملات بورس کالا رفت و با رقابت 72 درصدی با قیمت یک میلیارد و 885 میلیون تومان فروخته شد. این درحالی که این خودرو در بازار حدود دو میلیادر و 200 میلیون تومان است.

قیمت تمام شده این خودروها بدون مالیات و ارزش افزوده حساب شده است.

مزیت عرضه خودرو در بورس

عرضه خودرو در بورس کالا مزیت‌های بسیار زیادی دارد. برای نمونه بازار خودرو که یکی از مهمترین بازارهای اقتصادی کشور به حساب می‌آید به ثبات می‌رسد و دست دلالان از این بازار کوتاه می‌شود و به بیان دیگر رانت از بین می‌رود. از سوی دیگر، کارخانجات با کشف قیمت، خودرو خود را می‌فروشند؛ یعنی یک قیمت پایه تعیین می‌شود و پس از آن به وسیله رقابت قیمت افزایش می‌یابد که به واسطه این موضوع تولیدکننده خودرو می‌تواند سود بیشتری را کسب کند.

مزیت بعدی که بسیار مهم است به گردش نقدینگی در بورس باز می‌گردد؛ عرضه خودرو باعث می‌شود که میزان گردش نقدینگی در بازار سرمایه افزایش یابد و در این شرایط بازار، یک امید و اعتماد برای سهامداران است. البته نباید فراموش کرد که موفقیت عرضه خودرو در بازار سهام میزان اعتماد سهامداران را نیز افزایش می‌دهد.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  اعداد وارقام اشتباه است .

 • ناشناس

  البته سود دولت عزیز و خودرو ساز شیرین مهم هستش ، نه مصرف کننده

 • ناشناس

  قیمت پایه تارا امروز در بورس ۴۶۰ میلیون با هزینه مالیات و متفرقه میشه ۵۷۰ میلیون که با بازار کمتر از ۵۰ میلیون تفاوت داره

 • ناشناس

  چرا الکی میگید تارا ۴۶۰ میلیون فروش رفت پس مالیات و بقیه هزینه ها کجا رفت.ن خیر باید بگید ۵۳۵ میلیون فروش رفت میفهمید یا ن

 • M

  سلام واقعا آدم میمونه چی بگه ماشین رو بیشتر از دو سه برابر قیمت به مردم بیچاره قالب میکنید بعد در مورد فواید بورس مینویسید ایندگان چی خواهد گفت و خندید

 • ناشناس

  لطفا در اطلاع رسانی و اخبار دقت کنید این مبلغ ها که شما برای خرید خودرو نوشتید فقط قیمت خورو هست و به مبالغی که به آن اضافه می‌شود هیچ اشاره ای نکردید چون خودرو با این قیمت‌ها و این سودی که شما نوشتید به دست مصرف کننده نمیرسد

 • ناشناس

  کلا اشتباه هست محاسبات شما . ۴۶۰ ت تارا ۸۰ ت مالیات و…داره یعنی تارا ۵۴۰ ت معامله شده

  • الین

   تارا با مالیات ۵۴۰میشه و چهار ماه خواب پول رو هم حساب کنی همون ۶۳۰میلیون درمیاد .مردم رو احمق فرض نکنید

 • ایران

  بازار بورس خودرو هیچ مزیتی واسه مصرف کننده نداره فقط رانت از سمت دلال رفته سمت دولت. چون مصرف کننده هیچ راهی نداره. خود خودرو ساز باعث تمام این آشفته بازار خودرو شده

 • ناشناس

  افرادعادی وکم درآمده نمید نن بورس چطوریه اونچگونه شرکت کنن دراین بورس خودرو

 • ناشناس

  ۵۴۵ درمیاد
  چرا مخاطب رو فریب میدید برای افزایش بازدید