کد مطلب: ۸۳۷۶۰۱

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

قیمت خودرو امروز ۲۵ تیر ۱۴۰۲/ اتفاق غیرمنتظره در بازار

قیمت خودرو امروز 25 تیر 1402/ اتفاق غیرمنتظره در بازار

قیمت خودرو امروز پس از مدت‌ها شیب نزولی در طرف محصولات داخلی با اندکی رشد مواجه شد. این افزایش قیمت در حالی رخ داد که اکثر خودروهای مونتاژی یا روند باثباتی داشتند یا با اندکی کاهش قیمت مواجه شدند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، بازار خودرو امروز در یک اتفاق غیرمنتظره روند متفاوت‌تری را نسبت به روزهای گذشته تجربه کرد و پس از ریزش مداوم دو ماهه، روز یکشنبه، 25 تیر 1402، را با اندکی رشد آغاز کرد.

پس از اعلام نتایج سامانه یکپارچه خودرو و مصوبه جدید شورای رقابت درباره قیمت محصولات مونتاژی، بازار خودروهای چینی تغییرات و نوسانات زیادی را تجربه کرد، اما در نهایت به دلیل مشخص شدن مسیر سرمایه و پول‌های سرگردان این بازار به ثبات رسید.

در این بین قیمت خودروهای داخلی در روزهای اخیر اندکی وارد جوّ التهابی شد. به نظر می‌رسد اعلام قیمت جدید خودروی دنا، به‌عنوان یک سدان پر طرفدار داخلی، توسط شورای رقابت و اختلاف قیمت قابل توجه آن با بازار در بروز این التهاب بی‌تأثیر نبود.

قیمت خودروهای داخلی

افزایش قیمتی که به آن اشاره بیشتر در بین محصولات ایران خودرو مشاهده می‌شود؛ این در حالی است که تولیدات سایپا همچنان مقاومت خود را در برابر افزایش قیمت و تحرکات دلالان حفظ کرده‌اند.

با توجه به قیمت‌های اعلامی وبسایت کارنامه پارس LX، با سه میلیون تومان افزایش قیمت نسبت به دیروز، امروز در نمایشگاه‌های خودرو و سایت‌های خرید و فروش 618 میلیون تومان اعلام شد.

تارا اتوماتیک، سدان لوکس ایران خودرو نیز با پنج میلیون تومان افزایش قیمت پرچم‌دار افزایش قیمت در محصولات ایران خودرو بود و با قیمت نهایی 817 میلیون تومان در بازار عرضه شد.

سورن‌پلاس، فیس‌لیفت سمند سورن با موتور EF7 نیز با دو میلیون تومان افزایش قیمت با نرخ نهایی 577 میلیون تومان در بازار امروز حاضر شد.

در بازار امروز محصولات داخلی، هیچ‌کدام از محصولات سایپا شامل افزایش قیمت نشدند و پراید 111 بدون هیچ نوسانی با قیمت 330 میلیون تومان و کوییک S که به نوعی نسخه فیس‌لیفت و بهبودیافته همین خودروست نیز بدون هیچ تغییری با قیمت 353 میلیون تومان در بازار امروز حضور پیدا کردند.

قیمت خودرو

قیمت خودروهای مونتاژی

بازار خودروهای مونتاژی از هفته گذشته در ثبات نسبی فرو رفته و تنها در چند محصول پرفروش و محبوب شامل نوسان قیمتی می‌شود.

لاماری ایما مدل 1402، با 30 میلیون تومان کاهش قیمت پرچم‌دار کاهش قیمت در بازار خودروهای داخلی بود تا با قیمت یک میلیارد و 950 میلیون تومان در بازار عرضه شود.

ام‌وی‌ام X۲۲ Pro IE، کرا‌س‌اوور نه چندان قدرتمند مدیران خودرو نیز با 10 میلیون تومان کاهش قیمت ببا قیمت نهایی 980 میلیون تومان در بازار آزاد حاضر شد.

فیدلیتی پرایم ۵ نفره، امروز بر خلاف روند بازار خودروهای مونتاژی گام برداشت و با 10 میلیون تومان افزایش قیمت به عدد یک میلیارد و 620 میلیون تومان رسید.

 قیمت خودرو

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته جاری

با توجه به اینکه بازار خودرو در هفته‌‎های اخیر بعد از فرو رفتن در رکود سنگین اثرپذیری خود را نسبت به قیمت دلار در نوسانات زیر 2000 تومان از دست داده است، می‌توان گفت که دلار دیگر همانند گذشته شاخصه قابل اتکایی برای نوسانات بازار خودرو نیست. کمااینکه، امروز دلار وارد کانال 48 هزار تومان هم شد، اما روند کلی بازار خودرو بر خلاف جریان بازار دلار صعودی بود.

برای پیش‌بینی روزهای باقی‌مانده از هفته جاری تقاضای فروشندگان و خریداران عامل اصلی تعیین‌کننده قیمت خودرو در بازار است، اکثر مالکان خودرو که خواهان فروش خودروهای خود هستند، قیمت محصولات خود را اگر داخلی باشد روزانه بین پنج میلیون تا 10 میلیون تومان کمتر اعلام می‌کنند تا خودروهای خود را به فروش برسانند.

در سوی دیگر مطابق با گزارش ‌های به دست رسیده از نمایشگاه‌های خودروی تهران، خریداران واقعی نیز پس از مدت‌ها صبر تصمیم به خرید گرفته‌اند.

برای دریافت اخبار و اطلاعات بیشتر صفحه اخبار خودرو تجارت‌نیوز را دنبال کنید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر تجارت‌نیوز