کد مطلب: ۸۵۹۳۴۵

اطلاعیه جدید سامانه یکپارچه:

چه کسانی می‌توانند در سامانه یکپارچه خودرو ثبت سفارش کنند؟

چه کسانی می‌توانند در سامانه یکپارچه خودرو ثبت سفارش کنند؟

سامانه یکپارچه خودرو شب گذشته باز شد و در اطلاعیه‌ای شرایط ثبت نام برای خرید خودرو از این سامانه را اعلام کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، سامانه یکپارچه خودرو در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به روند رو به رشد تولید خودرو در سال جاری و عدم تمایل بخشی از متقاضیان به تکمیل وجه علی‌رغم فراخوان‌های صادره توسط خودروسازان و ظرفیت‌های خالی موجود برخی شرکت‌های خودروساز، در راستای اجرای تصمیمات کارگروه خودروی شورای رقابت و با هدف تسهیل شرایط برای متقاضیانی که در سامانه ثبت نام کرده و دارای پروفایل کاربری هستند، ظرفیت‌های خالی خودروسازان از طریق سامانه یکپارچه خودرو عرضه خواهد شد.

شرایط ثبت نام در سامانه یکپارچه خودرو

در این مرحله، با توجه به اعلام شرکت‌های کرمان موتور و مدیران خودرو مبنی بر امکان فروش فوق‌العاده محصولات خود با تحویل حداکثر سه ماهه، صرفاً متقاضیان دارای شرایط به شرح ذیل می‌توانند نسبت به ثبت نام در سامانه اقدام کنند.

۱- برای همه متقاضیان محصولات شرکت‌های مذکور که موعد زمانی تحویل آنها پیش از این در فصول آتی و یا سال ۱۴۰۳ تعیین شده امکان جابجایی خودرو از محصولات همان شرکت و سپس تکمیل وجه آن با طی فرایند ذیل فراهم است:

- در ابتدا متقاضی باید گزینه لغو سفارش خود را از قسمت جزئیات سفارش انتخاب نماید تا خودرو قبلی حذف گردد.

- پس از لغو سفارش برای هر متقاضی از سبد محصولات اعلامی در سایت، امکان انتخاب محصول مهیا شده و می‌بایست خودروی جدید خود را از همان خودرو ساز انتخاب نماید.

- پس از پایان مهلت تغییر خودرو به سایت خودروساز مراجعه و نسبت به واریز وجه اقدام نموده تا فرآیند ثبت نام نهایی گردد.

تبصره ۱: در صورت انتخاب خودرو بیش از ظرفیت موجود در فصول اعلام شده، تخصیص به ترتیب اولویت‌های تعیین شده قبل صورت خواهد گرفت.

تبصره ۲: در صورتی که متقاضی سفارش قبلی را لغو و امکان انتخاب خودروی جایگزین فراهم نگردد کماکان اولویت قبلی ایشان محفوظ خواهد ماند

۲- متقاضیانی که در دور دوم سامانه یکپارچه خودرو نوبت دهی هیچ خودرویی به آنها تخصیص داده نشده است نیز امکان انتخاب تمامی محصولات دو شرکت مذکور برای ایشان فراهم است. بدیهی است ظرفیت قابل عرضه به ایشان از محل عدم تکمیل ظرفیت پس از تخصیص به متقاضیان بند یک خواهد بود.

*مدت زمان جابجایی و یا انتخاب خودرو از ساعت ۲۰ روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ تا ساعت ۲۰ روز پنجشنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ خواهد بود.

*کلیه افرادی که تاکنون دعوتنامه برای ایشان صادر شده و یا خرید خودرو داشته‌اند مشمول این طرح نیستند.

به جهت تسهیل در فرآیند انجام کار پیشنهاد می‌گردد متقاضیان جهت مشاهده محصولات و اطلاع از جزئیات برنامه فروش خودروسازان به سایت شرکت‌های مذکور مراجعه نمایند.

سامانه یکپارچه خودرو شب گذشته باز شد

مهدی تقدسی، رئیس سامانه یکپارچه خودرو با اشاره به اینکه سامانه باز شده است، اظهار کرد: با توجه به ظرفیت جذب نشده خودروسازان از شب گذشته 6 شهریورماه (افراد متقاضیان مرحله دوم) که خودرویی به آنها تخصیص داده نشده، ضمن حفظ اولویت امکان انتخاب خودروی جدید را پیدا کرده‌اند.

وی افزود: البته مشتریان کرمان موتور و مدیران خودرو که تحویل خودروهای آن‌ها بعد از تابستان 1402 است نیز می‌توانند با مراجعه به سایت نسبت به تغییر خودروی خود اقدام کنند.

مشتریان باید توجه داشته باشند اگر خودروی کرمان موتور را خریداری کرده‌اند فقط می‌توانند از میان محصولات این شرکت تغییرات را اعمال کنند و خریداران مدیران خودرو نیز به همین شکل فقط می‌توانند از میان محصولات تغییرات را انجام دهند.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • ناشناس

    سلام.برای ما که هیچ وقت شانس نداریم طبق معمول هیچ خودرویی اختصاص ندادن علی رغم انتخاب 5 گزینه.یعنی میشه اینقدر بدشانس.امیدواریم دولت محترم فکری کنه و شانس ما هم حرکت کنه.ضمن اینکه چرا فردا موتور هیچ اقدامی نمیکنه.یعنی ماشین ندارن یا نمیدن.قیمتها واقعا طبق اعلان شورای رقابت هست؟

  • ناشناس

    به نام خدا فقط گردن کلفتها و کسانی که پارتی دارند والسلام

پیشنهاد سردبیر تجارت‌نیوز