کد مطلب: ۸۶۹۴۱۹

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

قیمت خودرو امروز ۲ مهر ۱۴۰۲/ تغییرات جزئی قیمت روز دوم پاییز

قیمت خودرو امروز 2 مهر 1402/ تغییرات جزئی قیمت روز دوم پاییز

قیمت خودرو امروز 2 مهر 1402 تلاطم جزئی را تجربه می‌کند. تمایل بیشتر محصولات به افت قیمت بوده اما در این میان، خودروهایی پیدا می‌شود که افزایش یا ثبات را برگزیدند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت خودرو امروز 2 مهر 1402 با تغییراتی جزئی همراه است. می‌توان تمایل اغلب محصولات را بر کاهش قیمت مشاهده کرد؛ اما در این میان، خودروهایی دیده می‌شود که افزایش یا ثبات را انتخاب کرده‌اند.

با مشاهده روند بازار خودرو طی چند هفته گذشته، می‌توان درک کرد که این بازار در رکود کامل به سر می‌برد و از روند خاصی برخوردار نیست. اگر خودرویی امروز افزایش قیمت داشته باشد، فردای همان روز افت قیمت خواهد داشت و به‌طور کلی، قیمت خودروها هیچ تغییری ندارد. دلیل اصلی ثبات در بازار خودرو، ثبات نسبی نرخ ارز، طلا و سایر بازارهای داخلی بوده قیمت خودرو نیز همبستگی بسیاری با این بازارها دارد؛ اما باید توجه داشت که نبود تقاضای موثر در بازار خودرو، یکی دیگر از دلایل ثبات آن بوده و اگر واردات خودرو زودتر عملی نشود، امکان تغییر روند وجود خواهد داشت.

با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه ، قیمت خودرو امروز تغییرات جزئی را تجربه می‌کند.

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی از افت بیشتری برخوردار است.

پژو 207i دنده دستی رکورددار افت قیمت در بازار خودروهای داخلی بوده که با هفت میلیون تومان کاهش نسبت به روز گذشته، به نرخ 604 میلیون تومان رسید.

رانا پلاس یکی از محصولات ایران خودرو بوده که روی پلتفرم پژو 206 تولید می‌شود. این خودرو حدود سه میلیون تومان افت قیمت داشته و با 503 میلیون تومان معامله می‌شود.

پژو پارس TU5 LX یکی از معدود خودروهای بازار بوده که افزایش قیمت جزئی دارد. این سدان محبوب ایران خودرو، حدود چهار میلیون تومان افزایش نرخ داشته و با قیمت 628 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

دنا پلاس 6 دنده توربوشارژ که جزو محصولات گران‌قیمت ایرانی بوده، چهار میلیون تومان افت قیمت داشته و به نرخ 735 میلیون تومان رسیده است.

قیمت خودرو داخلی

قیمت خودروهای مونتاژی

قیمت خودروهای مونتاژی که تغییرات جزئی دارند، نسبت به تعداد داخلی‌های بازار بیشتر است.

جک J4 آپشنال که یکی از ارزان‌ترین خودروهای مونتاژی بازار به شمار می‌رود، پنج میلیون تومان گران‌تر از روز گذشته شده و وارد کانال 750 میلیون تومان شده است.

آریزو 5 توربوشارژ جدید از دیگر سدان‌های مونتاژی بازار بوده که برخلاف J4، از آغاز معاملات امروز پنج میلیون تومان ارزان‌تر و با نرخ یک میلیارد و 115 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

چری تیگو 7IE کراس‌اوور محبوب مدیران خودرو، با کاهش 10 میلیون تومانی نسبت به روز گذشته از کانال یک میلیارد و 400 میلیون تومان سقوط کرده و با نرخ یک میلیارد و 390 میلیون تومان معامله می‌شود.

فیدلیتی پرایم نیو 5 نفره از دیگر کراس‌اوورهای مونتاژی و محبوب بازار محسوب می‌شود که 10 میلیون تومان گران‌تر و با قیمت یک میلیارد و 560 میلیون تومان خرید و فروش می‎‌شود.

قیمت خودرو مونتاژی

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

ثبات نرخ ارز در کنار رکود سایر بازارهای داخلی، یکی از مهم‌ترین عوامل ثبات در بازار خودرو است؛ اما باید توجه داشت که رکود همه بازارها به دلیل کاهش تقاضا بوده و هر خبری که موجب تشدید تقاضا در بازار شود، می‌تواند قیمت خودرو را فوراً افزایش دهد. بنابراین دولت باید واردات خودرو را تسریع کرده و با افزایش عرضه خودرو، تقاضای احتمالی آینده را پاسخ‌گو باشد. البته باتوجه به اینکه نرخ ارز و میزان تقاضای بازار تغییرات چشم‌گیری ندارد، احتمال تغییر قیمت خودرو در روزهای آینده کمتر است.

برای مطالعه بیشتر صفحه تحلیل بازار خودرو را در تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر تجارت‌نیوز