کد مطلب: ۸۷۰۴۳۹

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

مشکل در شماره گذاری رانا پلاس و هایما S۷/ خریداران منتظر بمانند

مشکل در شماره گذاری رانا پلاس و هایما S7/ خریداران منتظر بمانند

طبق بررسی‌های صورت گرفته از سوی تجارت‌نیوز، شماره گذاری رانا پلاس و هایما S7 ایران خودرو از چند روز گذشته به مشکل خورده است و شامل دیرکرد شده‌اند؛ اما تکلیف خریداران این خودروها چیست؟

به گزارش تجارت‌نیوز ، بر اساس بررسی‌های صورت گرفته از سوی تجارت‌نیوز، شماره گذاری رانا پلاس و هایما S7 که دو محصول تولیدی ایران خودرو است، به مشکل خورده و این محصولات فعلا قابل پلاک گذاری نیستند. اما باتوجه به تعهد فروش این دو محصول از سوی شرکت، تکلیف مشتریان رانا پلاس و هایما S7 دنده اتوماتیک چیست؟

پیشنهاد ایران خودرو به خریداران هایما S7

ایران خودرو برای مشتریانی که جهت تحویل خودروی موردنظر عجله دارند، طرح تبدیلی ارائه می‌دهد که بر اساس آن، خریداران می‌توانند خودروی هایما S7 دنده اتومات را به هایما 8S تبدیل کنند. البته این طرح تبدیل، صرفاً یک پیشنهاد برای خریداران بوده و اگر مشتری عجله نداشته باشد، می‌تواند منتظر بماند. ایران خودرو موظف است خودروی مورد نظر را پس از رفع مشکل، در کوتاه‌ترین زمان ممکن و به همراه جریمه تأخیر، تحویل خریداران بدهد. طراح تبدیل هایما به شرح ذیل است:

خودروی ثبت‌نامی خودروی قابل تبدیل قیمت هایما S7 اتوماتیک قیمت هایما 8S
هایما S7 اتوماتیک هایما 8S یک میلیارد و 7 میلیون تومان یک میلیارد و 212 میلیون تومان

مشکل شماره گذاری رانا پلاس برطرف می‌شود

آن دسته از مشتریانی که با مشکل شماره گذاری رانا پلاس روبه رو بوده و قادر به تکمیل وجه و دریافت خودرو نیستند، باید منتظر پیامک اطلاع‌رسانی از سوی ایران خودرو باشند. این شرکت فعلاً برای محصول فوق برنامه تبدیلی ارائه نکرده است؛ اما احتمال می‌رود که در چند روز آینده، نحوه تحویل رانا پلاس به مشتریان مشخص شود. حتی درصورتی که برنامه تبدیل برای این خودرو ارائه نشود، ایران خودرو جهت متوقف نشدن تولید رانا پلاس، مجبور است در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به اصلاح ایرادات استانداردی خودرو و تحویل آن‌ها به مشتریان اقدام کند.

سازمان استاندارد از چند سال گذشته بحث رعایت استانداردهای 85 گانه را به تمامی خودروسازان داخلی ابلاغ کرده و حتی اکثر خودروسازان در ماه‌های اخیر، محصولات تولیدی خود را به این استانداردها مجهز کردند. (همانند سمند سورن پلاس که در روزهای اخیر به سامانه کنترل پایداری مجهز شد.)

اما گویا برخی از محصولات، فعلاً موفق به اخذ تأییدیه سازمان استاندارد نشدند و همین امر باعث ایجاد مشکل در پلاک گذاری خودروهایی همچون رانا پلاس و هایما S7 شده است. البته همان‌طور که اشاره شد، مشکل فوق آن‌چنان جدی نبوده و ایران خودرو طی کم‌ترین زمان ممکن، نسبت به رفع مشکلات موجود اقدام خواهد کرد.

برای مطالعه بیشتر صفحه اخبار خودرو را در تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  هایما اس ۵ هم با همین بهانه فعلا فاکتور نمیشه.
  لطفا پیگیری کنید.

 • ناشناس

  طرح تبدیل مربوط به تحویل زمستان 1402 میباشد و طرح فوق که دچار مشکل هست شامل نمیشود

 • هایماs7

  توروخدا رسیدگی کنین زودتر فاکتوربشیم وماشین تحویلمون بدن خسته شدیم ازبی ماشینی وزنگ زدن به ایرانخودروکه جواب درستی بهمون نمیدن
  هایما اس 7تحویل ۳۱مرداد

 • ناشناس

  هایما اس7 دیگر قدیمی شده. بهتر است ایران خودرو تبدیل به 8s نماید اما در دریافت مابه التفاوت آن با مشتریان مساعدت کند. با وضعیت فعلی نمیتوان انتظار داشت که یکدفعه حدود 200 میلیون از مشتری دریافت کنند. این بخش را باید تقسیط کنند

 • ناشناس

  سلام آخه دلیل موجه بیارین برای عدم پلاک گذاری هایما
  خوب اگه مشکل داشت چرافراخوان دادین،تواین اوضاع همه چیمونو فروختیم ووام گرفتیم تایه ماشین مثلا خوب داشته باشیم چقدربی انصافین آخه

 • توهین شده

  “ایران خودرو در کمترین زمان ممکن . نسبت به رفع مشکلات موجود اقدام خواهد نمود ” ایران خودرو ار ۳ ماهه پیش همش امروز و فردا می کند . همش گفته” به زودی . در کمترین زمان ” . میشه کسی پیدا بشه کمترین زمان را برای من به واحد تبدیل کنه که بفهمم کمترین زمان یعنی یک ماه یک سال یا یک قرن. تو خدا خودتون و مردم را مسخره نکنید .

 • ناشناس

  کدام دیرکرد مبلغ ناچیزی میدن کسی هم پاسخگو نیست
  ایران خودرو کلاهبردار

پیشنهاد سردبیر