خبر مهم:

کد مطلب: ۸۷۷۰۷۲

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

قیمت خودرو امروز ۱۸ مهر ۱۴۰۲/ رد پای جنگ در بازار خودرو!

قیمت خودرو امروز 18 مهر 1402/ رد پای جنگ در بازار خودرو!

قیمت خودرو امروز 18 مهر 1402 طبق پیش‌بینی روز گذشته، آرام نگرفت و با شیب نسبتاً بیشتری رو به افزایش گذاشت و هر دو بازار خودروهای داخلی و مونتاژی این افزایش را تجربه کردند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت خودرو امروز سه‌شنبه 18 مهر 1402 با شیب نسبتاً بالایی رو به افزایش گذاشت. هر دو بازار خودروهای داخلی و مونتاژی افزایش چشم‌گیری را تجربه کردند و تعداد انگشت‌شمار محصولات، ثبات یا افت قیمت ناچیزی دارند.

نرخ دلار، امروز نیز همانند روز گذشته آرام نگرفت و هزار و 500 تومان دیگر افزایش یافته و به نرخ 53 هزار و 500 تومان رسید. بازار خودرو که هم‌بستگی بسیار زیادی با نرخ دلار دارد، از روز گذشته روند افزایش قیمت را آغاز کرد و امروز، به صورت یک‌دست افزایشی شده است.

باتوجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه ، قیمت خودرو امروز وضعیت افزایشی را تجربه می‌کند.

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودرو های داخلی، امروز نسبت به روز گذشته به صورت صعودی گزارش می‌شود.

کوییک دنده‌ای S که هاچ‌بک اقتصادی سایپا به شمار می‌رود، که در روزهای گذشته حدود چهار میلیون تومان گران‌تر شده بود، امروز نیز 6 میلیون تومان دیگر گران شده و با قیمت 352 میلیون تومانی خرید و فروش می‌شود.

شاهین G خودروی نه‌چندان ارزان این شرکت نیز 14 میلیون تومان بالا رفت و از رکوردداران افزایش قیمت در بازار خودروهای داخلی شد. این خودرو از ابتدای امروز با نرخ 600 میلیون تومان معامله می‌شود.

پژو 207i دنده‌ای هاچ‌بک پرطرفدار ایران خودرو بوده که 13 میلیون تومان گران‌تر از روز گذشته و با قیمت 623 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

پژو پارس LX TU5 نیز سدان پرطرفدار ایران خودرو محسوب می‌شود که حدود 12 میلیون تومان بالاتر رفته و به نرخ 632 میلیون تومان رسیده است.

قیمت خودرو داخلی

قیمت خودروهای مونتاژی

قیمت خودروهای مونتاژی همانند داخلی‌های بازار، تغییرات چشم‌گیری دارند.

چری آریزو 5IE توربوشارژ جدید یکی از سدان‌های تولیدی مدیران خودرو است که نسبت به روز گذشته 30 میلیون تومان گران‌تر شده و به نرخ یک میلیارد و 110 میلیون تومان رسید.

هایما S5 دنده‌اتوماتیک رکورددار افزایش قیمت در بازار مونتاژی‌ها به شمار می‌رود. این کراس‌اوور ایران خودرو حدود 40 میلیون تومان بالاتر رفت و با قیمت یک میلیارد و 220 میلیون تومان معامله شد.

فیدلیتی پرایم نیو 5 نفره یکی از معدود کراس‌اوورهای محبوب گروه بهمن محسوب می‌شود که با 20 میلیون تومان افزایش قیمتی که تجربه کرد، به نرخ یک میلیارد و 520 میلیون تومان رسید.

فونیکس تیگو 7 پرو کراس‌اوور مونتاژی مدیران خودرو بوده که روز گذشته با افزایش 15 میلیونی، رکورددار افزایش قیمت در بازار مونتاژی بود. این خودرو امروز نیز حدود 50 میلیون تومان نسبت به روز گذشته رشد قیمتی داشته و به نرخ یک میلیارد و 660 میلیون تومان رسیده است.

قیمت خودرو خارجی

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

باتوجه به افزایش قیمت چشم‌گیری که بازار در روز جاری تجربه کرد، درصورتی که نرخ دلار از امروز آرام بگیرد، احتمالاً نوسانات قیمت خودرو نیز کم‌تر شود. در وضعیت فعلی که میزان عرضه و تقاضا تغییر آن‌چنانی ندارند، تنها محرک بازار خودرو می‌تواند نرخ دلار باشد و درصورتی که این افزایش قیمت دلار در روزهای آتی نیز تکرار شود، می‌توان انتظار تحریک تقاضای انباشته از ماه‌های گذشته را داشت.

برای مطالعه بیشتر صفحه تحلیل بازار خودرو را در تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.