کد مطلب: ۸۸۷۷۷۷

مطالبه متقاضیان برای ورود قوه قضائیه به گران فروشی سایپا

مطالبه متقاضیان برای ورود قوه قضائیه به گران فروشی سایپا

متقاضیان خرید خودرو ضمن گلایه از افزایش چندین باره قیمت ساینا از ابتدای امسال، از قوه قضائیه خواسته‌اند به تخلفات برخی شرکت های خودروسازی نظیر گران فروشی سایپا و افزایش مداوم قیمت‌ها و تاخیر طولانی در تحویل خودرو، ورود کند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، مخاطبان با ثبت پویشی با عنوان «مطالبه ورود قوه قضائیه به تخلفات خودروسازان به خصوص گران فروشی سایپا»، عنوان کردند که متاسفانه چند سال است که شرکت‎های خودروسازی با تخلفات خود موجب سلب اعتماد و تضییع حقوق مشتریان شده‌اند و این در حالی است که رسیدگی به این تخلفات انجام نمی‌شود.

مخاطبان عنوان کرده‌اند که از جمله تخلفات خودروسازان کیفیت پایین محصولات، تاخیر طولانی در تحویل خودرو، بی‌توجهی به قیمت‌های مصوب شورای رقابت و افزایش مداوم قیمت‌ها، انبار کردن خودروها جهت کاهش عرضه و افزایش قیمت است.

افزایش چندین باره قیمت ساینا از ابتدای امسال

مخاطبان همچنین با اشاره به افزایش قیمت خودروهای سایپا بدون داشتن مجوز، عنوان کرده‌اند که شرکت سایپا قیمت ساینا را از ابتدای امسال تاکنون چند بار افزایش داده‌ و این در حالی است که شورای رقابت فقط یک بار در ابتدای سال جاری قیمت این خودرو را افزایش داده است که افزایش قیمت این خودرو توسط شورای رقابت نیز رقم بالایی و به میزان 42 درصد بود.

براین اساس مخاطبان از قوه قضائیه، شورای رقابت و سازمان حمایت خواسته‌اند تا به تخلفات خودروسازان رسیدگی کنند و به آنها اجازه داده نشود تا حقوق مصرف کنندگان را تضییع کنند.

‌شورای رقابت در فروردین ماه امسال قیمت پایه (کارخانه ای) خودرو ساینا اس، را با 42 درصد افزایش نسبت به سال قبل 2.081.331.460 ریال تعیین کرد اما این خودروساز قیمت کارخانه ای این خودرو را در آبان‌ماه امسال با عنوان ساینا اس (استانداردهای 85 گانه) 2.788.445.132 ریال و قیمت مصرف کننده این خودرو را 3.304.900.000 ریال اعلام کرده است.

براین اساس از فروردین‌ امسال تاکنون بدون صدور هیچ مصوبه قانونی از سوی شورای رقابت، قیمت پایه ساینا اس‌ نزدیک به 70 میلیون تومان گران شده است.

‌قیمت مصرف کننده خودرو با اضافه شدن 6 درصد ارزش افزوده، 3 درصد عوارض شهرداری، 2.5 درصد مالیات هوای پاک، یک درصد مالیات ماده 30 قانون مالیات ارزش افزوده و یک درصد مالیات شماره‌گذاری، هزینه بیمه شخص ثالث و غیره به قیمت پایه یا همان قیمت کارخانه‌ای محاسبه می شود.

منبع: ایران جیب

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  خیلی ماهم از این نوسانات قیمت ناراحتیم

 • ناشناس

  سازمانهای نظارتی ما خوابند انگار تو این کشور نیستند و چشمان بسته دارند ونمی بینند حتما مدعی خواهند شد مردم دادخواست بدهند دادستان بعنوان مدعی العموم موی سر یک دختر وارد میشود ولی ظلم به این بزرگی نمی‌بینند آنهم سالی که رهبری مهار تورم نامید

 • ناشناس

  اینکه نباید همه منافع به نفع خودرو ساز باشه باید فکر منه کارگر خریدار با خقوق اداره کار. ووامهای سنگین
  وخوابیدن یک سال پولم را هم دولت هم خودروساز بکند

 • ناشناس

  همه مدام دارند نظرمی دهند
  برای کسی اهمیت دارد

 • ناشناس

  خدا لعنتشون کنه از عید پولو گرفتن ساینا اس دوگانه بدن وای الان دعوت نامه اومده ساینا DA با استاندارد ان گانه با قیمت خون باباشون

 • ناشناس

  لطفا سایت شکایت از سایپا را معرفی کنید که ماهم دل خونی از این دزد سرگردنه داریم

 • ناشناس

  چه خبر ه سایپا با این خودرو های آشغاش نوبرشو آورده خدارو خوش نمیاد کم مردمو پچاپین

 • زینب

  سلام برای منم پیامک واریز اومد فروش فوق العاده ۹۰ روزه ۳۳۰۴۰۰هیچ فرقی با بازار آزاد نداره اگر من بخوام این پول به حساب شرکت سایپا بریزم پولم سه ماه بخوابه مگه دیونه هم شدم با همین پول تقد از بازار آزاد میگیرم اگر داشتم دولت محترم دست شرکت های خودرو ساز باز گذاشت ریش قیچی دست خودشون هر طور بخوان می برن وای به حال ما کم درآمد بدبخت که نمی تونیم یک خودرو بی کیفیت داخلی برای استفاده خانواده بگیریم

 • ناشناس

  واقعا باید رسیدگی بشه مگه یه کارگر با کارمند رو در سال چقدر حقوق میدن که سایپا اینقدر برای یه ماشین می کشه رو قیمتش . ظلم تا کی تا کجا

 • ناشناس

  بهتر است دعوتنامه تاخیروتعویض نوع خودرو درخواستی به اجبار هم پیگیری شود که نمیشود

پیشنهاد سردبیر