خبر فوری:

خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۹۱۲۰۵۱

یک نماینده مجلس:

وادات گندم در سیطره دلال‌ها/دولت خواب است

وادات گندم در سیطره دلال‌ها/دولت خواب است

یک نماینده مجلس گفت: در شرایط سخت فعلی به جای اینکه خرید از کشاورز انجام شود چند دلال و سلطان اقدام به واردات می کنند و در حال حاضر که در فصل برداشت قرار داریم با هزینه های کاشت، داشت و برداشت باید به کشاورز کمک شود.

به گزارش تجارت‌نیوز،   رحمت الله نوروزی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری ضمن تبریک ولادت علی ابن موسی الرضا (ع) خطاب به رئیس مجلس، گفت: ما چندین بار در زمینه خرید تضمینی جو و گندم تذکراتی را داده ایم، قرار بود دولت برای گندم ۳۴ هزار میلیارد تومان تامین کند اما نکته مهم تر موضوع جو است که روی دست کشاورزان مانده است.

نماینده علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی افزود: وزیر اقتصاد، رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر جهاد کشاورزی و رئیس جمهور در سفر به مازندران هستند، در شرایط سخت فعلی به جای اینکه خرید از کشاورز انجام شود چند دلال و سلطان اقدام به واردات می کنند و در حال حاضر که در فصل برداشت قرار داریم با هزینه های کاشت، داشت و برداشت باید به کشاورز کمک شود.

وی افزود: در حال حاضر فصل برداشت جو است و ما انتظار داریم الان که در فصل برداشت جو قرار داریم برای این مسئله جلسه گذاشته شود. همدردی با مردم سیل زده مردم مشهد کار خوبی است و ما نیز همدرد مردم مشهد هستیم اما شما به استان خودتان توجه کردید نه آقای رئیس جمهور نه آقای مخبر و نه کس دیگری از کشاورزان حمایت نمی کند و دولت در خواب به سر می برد.

رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر با یادآوری اینکه در روزهای آخر کاری مجلس یازدهم قرار داریم، گفت: در خراسان رضوی و شهر مشهد تعدادی از هموطنان به رحمت خدا رفتند و سیل آمده است، اگر بنده مانند سایرین نامی از مشهد مقدس آوردم، شما ناراحت نشوید.

قالیباف تاکید کرد: ولی در خصوص موضوع اقلام اساسی و خرید، تهیه، تامین و قیمت گذاری آن ها از موضوعات مهمی است که انصافا مجلس یازدهم به ویژه کمیسیون کشاورزی روی آن تلاش بسیاری شد. شما یادتان است که قانون مربوط به قیمت گذاری برای همین بحث ها بود تا اتفاقی به این شکل نیفتد.

رئیس مجلس تصریح کرد: گزارش کمیسیون در این رابطه تنظیم شده و در سه شنبه نظارتی قرائت می شود که حتما بین واردات و تولیدات داخل به ویژه جو که از اقلام اساسی است تنظیم شود. این موضوع را پیگیری و در گزارش روز سه شنبه قرائت خواهیم کرد.

منبع : ایلنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.