بدهی خارجی روسیه ۴۴۸.۶ میلیارد دلار شد

بدهی خارجی روسیه ۴۴۸.۶ میلیارد دلار شد

بانک مرکزی روسیه اعلام کرد که بدهی عمومی این کشور در سال ۲۰۱۷ میلادی در مقایسه با سال ۲۰۱۶ میلادی به ۳۳ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور کاهش یافت.

بانک مرکزی روسیه در گزارش سالانه خود برای سال ۲۰۱۷ میلادی اعلام کرد که مجموع بدهی عمومی فدراسیون روسیه تا یکم ژانویه سال ۲۰۱۸ میلادی معادل ۳۳ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۷ درصد کاهش نشان می دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بانک مرکزی روسیه اعلام کرد این حجم از بدهی نشان دهنده بار بدهی متوسط است. همچنین بدهی عمومی روسیه در یکم ژانویه سال ۲۰۱۷ میلادی ۴۰ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور ثبت شده بود.

بر اساس گزارش بانک مرکزی روسیه، سهم بزرگ تعهدات بدهی خارجی این کشور را که معادل ۸۶.۵ درصد از مجموع بدهی های خارجی روسیه است به بخش خصوصی بر می گردد و مجموع تعهدات بدهی خارجی روسیه ۴۴۸.۶ میلیارد دلار است.

همچنین بدهی خارجی دولت و بانک مرکزی روسیه هم در سال ۲۰۱۷ میلادی به ۷۰.۳ میلیارد دلار رسید که از این مقدار ۱۴.۵ میلیارد دلار متعلق به بدهی بانک مرکزی روسیه است. در این گزارش آمده که بازپرداخت و خدمات بدهی خارجی دولت به ۴.۴ میلیارد دلار افزایش پیدا کرد و در کل مجموع بدهی با ۱۶.۷ میلیارد دلار افزایش به ۵۵.۶ میلیارد دلار رسید.

این گزارش در ادامه می نویسد: تعهدات دائمی بدهی‌های فدرال روسیه به سختی تغییر کرده و به مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار رسیده است. بر پایه این گزارش، بدهی خارجی روسیه با روبل به ۱۳۷.۴ میلیارد دلار رسیده؛ در حالی که میزان بدهی با دلار روسیه به ۳۸۱.۴ میلیارد دلار رسیده است.

 

منبع:اسپوتنیک

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند