کد خبر: 178200

بدهی ۱۰ هزار میلیاردی وزارت راه به پیمانکاران

وزیر راه و شهرسازی، بدهی به پیمانکاران را ۱۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: ۲۸ هزار میلیارد تومان پروژه توسط بخش خصوصی در حوزه وزارت راه و شهرسازی در حال انجام است.

سرویس اقتصاد کلان -

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه وزارت راه ۱۰ هزار میلیارد تومان به پیمانکاران بدهکار است، گفت: از این پس فناوری نوین در ساخت تونل‌های جاده‌ای به کار می‌رود تا در مقابل آتش‌سوزی ایمن باشند.

به گزارش تجارت‌نیوز، عباس آخوندی در حاشیه نمایشگاه حمل‌و‌نقل اظهار داشت: در این نمایشگاه موضوع حمل‌و‌نقل هوشمند، بازارگاه‌های الکترونیک بار و اجرای قانون دسترسی آزاد به اطلاعات دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: در حوزه استفاده از فناوری های نوین آسفالت و رویه‌های بتنی، اقدامات مناسبی انجام شد که نمونه آن رویه بتونی در آزادراه اصفهان-شیراز، آزادراه تهران-شمال و محوری در خراسان جنوبی است.

آخوندی به موضوع فناوری در ساخت تونل جاده‌ای اشاره کرد و گفت: در آزادراه تهران ـ شمال ۳۱ کیلومتر تونل فعلا در دست احداث است و طبق آیین‌نامه جدید تونل‌سازی، تونل‌ها در برابر آتش‌سوزی ایمن می‌شوند، همچنین سقف تونل‌ها باید دوپوششه باشد که در حال حاضر ۵٫۵ کیلومتر از این تونل‌ها از این فناوری بهره‌مند هستند.

وزیر راه و شهرسازی، بدهی به پیمانکاران را ۱۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: ۲۸ هزار میلیارد تومان پروژه توسط بخش خصوصی در حوزه وزارت راه و شهرسازی در حال انجام است.

بنا بر این گزارش، قرار بود در این مراسم، مدیرعامل ایران‌ایر و همچنین قائم‌مقام وزیر راه در امور بین‌المللی و سرمایه‌گذاری‌ها نیز در نشست خبری به سؤال خبرنگاران پاسخ دهند که این نشست‌ها به دلایلی برگزار نشد.

 

منبع: فارس

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.