ایران بروکر
خبر مهم : آخرین اخبار در مورد تغییر ساعت کاری ادارات، بانک‌ها، بورس، حمل و نقل عمومی و طرح ترافیک

طرح مجلس درباره تعطیلی آخر هفته/ شنبه‌ها تعطیل می‌شود؟

تعطیلی پنج شنبه ها

یکی از نمایندگان مجلس امروز درباره ادغام لایحه دولت و طرح مجلس برای ساماندهی تعطیلات خبر جدیدی ارائه کرد. جمعی از نمایندگان بر اساس تدوین طرحی جدید درصدد هستند تا شنبه را به جای پنجشنبه تعطیل کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، نایب‌رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس درباره بررسی طرح مجلس برای تعطیلات آخر هفته توضیحات جدیدی ارائه کرد.

نایب‌رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی توضیحاتی پیرامون لایحه دولت و طرح مجلس درباره تعطیلات آخر هفته ارائه کرد و گفت: جمعی از نمایندگان طرحی را تدوین کرده‌اند که طبق آن شنبه‌ها به‌جای پنج‌شنبه‌ها تعطیل شود.
ولی اسماعیلی نایب‌رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، درباره موضوع ساماندهی تعطیلات آخر هفته، گفت: در این رابطه دولت لایحه‌ای تحت عنوان لایحه اصلاح ماده 87 قانون مدیریت خدمات کشوری (تغییر ساعت کاری و تعطیلی پنجشنبه) به مجلس ارسال کرده است که به کمیسیون اجتماعی به‌عنوان کمیسیون تخصصی ارجاع شده است.

وی افزود: بر اساس لایحه مذکور ساعت کار کارکنان دولت در هفته 2 ساعت کاهش می‌یابد و موضوع دیگری که در این طرح آمده این است که با توجه به اینکه تهران در روزهای پنجشنبه تعطیل است و شهرستانهای دیگر تعطیل نیستند، پیشنهاد شده است که پنجشنبه‌ها به‌صورت سراسری در تمام کشور تعطیل باشد.

نایب‌رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس درباره هدف دولت از تعطیلی سراسری روزهای پنجشنبه در کشور، گفت: ایجاد اوقات فراغت برای خانواده و فراهم‌شدن شرایط برای سفرهای کوتاه‌مدت به‌منظور رونق گردشگری و ایجاد نشاط در خانواده‌ها است.

اسماعیلی با اشاره به طرح نمایندگان درباره تعطیلی شنبه‌ها، گفت: از سوی دیگر جمعی از نمایندگان طرحی را تدوین کرده‌اند که بر اساس آن شنبه‌ها به‌جای پنج‌شنبه‌ها تعطیل شود چراکه با توجه به اینکه بازارهای جهانی در روزهای شنبه ‌و یکشنبه تعطیل است و چون پنج‌شنبه‌ها و جمعه‌ها در کشور ما تعطیل است، لذا با این شرایط عملاً 4 روز ارتباطات اقتصادی ما با دنیا دچار مشکل می‌شود.

مطالعه کنید
رهبر انقلاب: هرکس ایران را دوست دارد باید برای ترویج امید و ایمان تلاش کند

وی گفت: با طرح نمایندگان در واقع هم آنچه مدنظر دولت از لحاظ ایجاد اوقات فراغت برای خانواده‌ها است تأمین می‌شود و هم ارتباطات تجاری ما برای 4 روز با بازارهای جهانی قطع نمی‌شود.

نماینده گرمی در مجلس با بیان اینکه امکان ادغام این طرح و لایحه با یکدیگر وجود دارد، گفت: ما طبق آیین‌نامه این اختیار را داریم که در لایحه دولت به‌جای تعطیل پنج‌شنبه تعطیلی شنبه را بیاوریم.

منبع: تسنیم

نظرات