بررسی طرح اصلاح قانون پیش فروش ساختمان در مجلس

بررسی طرح اصلاح قانون پیش فروش ساختمان در مجلس

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: در نشست دیروز این کمیسیون، کلیات طرح اصلاح قانون پیش فروش ساختمان به تصویب رسید.

صدیف بدری در تشریح نشست دیروز کمیسیون عمران مجلس، گفت: در نشست امروز طرح اصلاح قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان با حضور مسئولان مربوطه از جمله معاون امور ساختمان وزارت راه و شهرسازی، معاونان وزارت کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش تجارت‌نیوز،نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس ادامه داد: در این نشست ماده ۴ طرح مذکور بررسی و به تصویب رسید، که طبق آن ماده، ترکیب شورای انتظامی برای رسیدگی به تخلفات ساختمانی مشخص و تعیین شد.

وی با اشاره به بررسی طرح اصلاح قانون پیش فروش ساختمان در نشست دیروز کمیسیون عمران مجلس، گفت: قانون پیش فروش ساختمان در سال ۸۹ تصویب شد، اما متاسفانه به علت وجود برخی مشکلات در حوزه اجرایی، عملیاتی نشد، از این رو اصلاح آن برای رفع ابهامات و تناقضات قانونی از جمله مالکیت تدریجی، صدور سند قطعی بدون طی مراحل قانونی، شناسنامه فنی و اجرایی و تأخیر موجه و غیرمجوز و پرداخت خسارت از سوی فروشنده، حق فسح قرداد از سوی خریدار، بسیار ضروری بود.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: در نشست امروز کلیات طرح اصلاح قانون پیش فروش ساختمان مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت به تصویب رسید، البته مقرر شد که کمیته مشترک و ویژه ای متشکل از اعضای کمیسیون عمران و کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس برای بررسی این طرح تشکیل شود.

 

منبع:خانه ملت

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند