کد خبر: 159798

برنامه جدید پورشه برای ساخت خودروی برقی

مدیران پورشه از برنامه‌های آینده این شرکت آلمانی، برای ساخت خودروی برقی خبر دادند. نخستین خودروی تمام‌برقی این شرکت در اواخر سال ۲۰۱۹ عرضه خواهد شد.

برنامه جدید پورشه برای ساخت خودروی برقی
سرویس اقتصاد جهان -

ماتیاس مولر، مدیرعامل گروه خودروسازی فولکس واگن، در نمایشگاه خودروی فرانکفورت ۲۰۱۷ از برنامه جدی فولکس واگن جهت ارائه خودروهای برقی خبر داد که در نتیجه، شرکت پورشه به عنوان شرکت زیرمجموعه فولکس واگن، تحت تاثیر برنامه جدید فولکس واگن مبنی بر ارائه مدل برقی از تمام مدل‌های تولیدی تا سال ۲۰۳۰ قرار گرفته است.

به گزارش تجارت نیوز، در ادامه به دو برنامه پورشه در راستای بیانه فولکس واگن می‌پردازیم.

مدل برقی پورشه ۹۱۱

پورشه قصد دارد مدل ۹۱۱ (باکستر) را به پیشرانه برقی مجهز کند. مایکل اشتاینر، مدیر بخش تحقیق و توسعه پورشه می‌گوید:

استفاده از فناوری پیشرانه‌های برقی در خودروی اسپورت، در شتاب کلی خودرو تاثیر مناسبی خواهد داشت، اما به دلیل وزن بیشتر، هندلینگ تحت تاثیر قرار می‌گیرد. برای رفع این مشکل، باید منتظر پیشرفت بیشتر فناوری پیل‌های سوختی و افزایش ظرفیت ذخیره انرژی در باتری‌ها باشیم.

مدیران پورشه به استفاده از باتری‌های سالید استیت (الکترود و الکترولیت جامد) به عنوان فناوری آینده در خودروهای اسپورت امیدوار هستند. این باتری‌ها که نسبت به باتری‌های لیتیوم-یون سبک‌تر و کوچک‌تر هستند، تا چند سال دیگر به بازار عرضه خواهند شد.

اشتاینر گفت: ما معتقدیم که با استفاده از فناوری جدید باتری‌ها، توانایی رقابت در بازار خودروهای برقی را خواهیم داشت؛ اما این باتری‌ها هنوز در مرحله توسعه و پیش‌تولید هستند.

پورشه در حال حاضر، مدل اولیه باکستر جدید با پیشرانه برقی را آزمایش کرده است، اما به دلیل وزن بیشتر که پایداری خودرو در پیچ‌ها را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد، سرعت قابل قبولی ارائه نداده است.

 

منبع: فرصت امرزو

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.06)
1347.2
0.8
مثقال طلا (%0.01)
673050
50
سکه امامی (%0)
1621100
دلار (%0)
4773
یورو (%0)
5836
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.