صادق خرازی:

مستقل آمده‌ام/ تورم باید منفی شود

مستقل آمده‌ام/ تورم باید منفی شود

دبیرکل حزب ندای ایرانیان با اشاره با احتمال نامزدی‌اش در انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: حزب، نام مرا اعلام کرده و من نیز در راستای خرد جمعی حزب، برنامه‌هایم را آماده کرده‌ام.

به گزارش تجارت‌نیوز، صادق خرازی در گفتگویی تاکید کرده مستقل آمده است اما در آینده ممکن است شرایط متفاوت باشد.

گزیده‌هایی از گفتگوی او را در ادامه می‌خوانید:

-امروز کشور نیاز به حکمرانی دقیق منطقی براساس پیشرفت‌های روز جهانی دارد به ویژه اینکه کرونا خود باعث تغییرات در عرصه جهانی شده و مدیریت جهانی به قبل، حین و پس از کرونا تقسیم می‌شود.

-یکی از نمونه‌های مهم در این زمینه این است که تورم باید منفی شود، از سوی دیگر باید راه قوانین و مقررات خلق‌الساعه که خود مشکل ایجاد کرده بسته شود. برای این که شرایط تورمی بهبود یابد نیازمند اصلاح ساختار بانکی و پولی و ارزی هستیم و باید بودجه کشور از ارز جدا شود و به ریال برگردد.

– اگر ما بر اف‌ای‌تی‌اف تاکید می‌کنیم معنی‌اش این نیست که خودمان را در زنجیره و محاصره قدرت‌های خارجی قرار دهیم، اتفاقا بخشی از اف‌ای‌تی‌اف به نفع ساختار اقتصادی پولی و بانکی ایران است.

-۸۰ درصد صنایع پایین دست کشور و همچنین ۵۰ درصد شهرک‌های صنعتی تعطیل هستند.

-متاسفانه سرانه مصرف گوشت کشور از ۱۶ کیلو به ۴ کیلو رسیده است و این تاثیرات ژنتیکی مهمی بر روی انسان ایرانی فردا می‌گذارد.

-ما در این شرایط بیش از ۹۳ میلیارد دلار یارانه به مردم پرداخت می‌کنیم که اتفاقا ارزیابی نشان می‌دهد ۶۳ درصد این یارانه به سمت اصحاب ثروت و قدرت و خارجی‌هایی می‌رود که درایران سرمایه‌گذاری کرده‌اند مثل انرژی ارزان برق و گازوئیل.

آخرین اخبار انتخابات را در صفحه اختصاصی انتخابات پیگیری کنید.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند