برنامه ویژه دولت برای فولاد

برنامه ویژه دولت برای فولاد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تشکیل ستاد فولاد برای پیگیری ویژه مشکلات و بهبود صادرات خبر داد و گفت: اولین جلسه این ستاد به زودی برگزار خواهد شد.

مهدی کرباسیان از تشکیل ستاد ویژه در دولت برای پیگیری مسائل و مشکلات صنعت فولاد خبر داد و گفت: اولین جلسه این ستاد به زودی برگزار خواهد شد؛ به این معنا که دولت تلاش دارد تا با ایجاد هماهنگی میان اجزای زنجیره تولید فولاد از سنگ آهنی‌ها گرفته تا صادرکنندگان فولاد، زمینه‌ساز جهش در تولید و صادرات شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با اشاره به فاینانس‌هایی که توافق‌نامه‌های آن ظرف ماه‌های گذشته از سوی دولت با سایر کشورهای دنیا به امضا رسیده، خاطرنشان کرد: توافق‌نامه فاینانس به تازگی با اتریش، کره جنوبی، چین و ژاپن منعقد شده است که البته در آلمان و ایتالیا نیز همین مسیر دنبال شده است؛ ما تلاش داریم از این فاینانس‌ها در حوزه معدن و صنایع معدنی به ویژه سرمایه‌گذاری در تکمیل زنجیره تولید فولاد استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: همچنین قرار است کنسرسیوم مشترکی نیز میان شرکت‌های فولادی و سنگ آهنی تشکیل شود تا بتوانیم بر روی زنجیره تولید فولاد، قیمت تمام‌شده را کاهش داده و برای تولید برنامه‌ریزی کنیم.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند