تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

بزرگترین شرکت‌های بورسی ایران کدامند؟+اینفوگرافیک

بزرگترین شرکت‌های بورسی ایران کدامند؟+اینفوگرافیک

بر اساس محاسبات انجام شده تا پایان آبان ماه امسال ۱۰ شرکت بزرگ بورسی در ایران با توجه به ارزش بازار دسته‌بندی شدند.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس دسته‌بندی انجام شده تا پایان آبان ماه امسال ۱۰ شرکت بزرگ بورسی در ایران با توجه به ارزش بازار دسته‌بندی شدند. فولاد مبارکه اصفهان با نماد فولاد بزرگترین شرکت بورسی ایران در مدت مذکور است. ارزش بازار این نماد ۳۲۹ هزار میلیارد تومان است.

پتروشیمی خلیج فارس با نماد فارس دومین شرکت بزرگ بورسی کشور است. ارزش بازار این شرکت تا پایان آبان ۱۴۰۰، ۳۲۳ هزار میلیارد تومان بوده است. توسعه نماد خاورمیانه با نماد میدکو سومین شرکت بزرگ بورسی است که ارزش آن ۲۸۰ هزار میلیارد تومان است.

شرکت ملی مس ایران با نماد فملی با ارزش ۲۶۷ هزار میلیارد تومان و شرکت معدنی و صنعتی گلگهر با نماد کگل و با ارزش بازار ۲۴۰ هزار میلیار تومان به ترتیب در جایگاه های چهارم و پنجم قرار دارند. ششمین شرکت بزرگ بورسی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با نماد کچاد و ارزش ۱۶۵ هزار میلیارد تومان است و پس از آن شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با نماد شستا و با ارزش ۱۵۶ هزار میلیارد تومان قرار دارد.

شرکت پتروشیمی مارون با نماد مارون در حال حاضر ۱۴۵ هزار میلیارد تومان ارزش دارد و در جایگاه هشتم است. بیمه پاسارگارد با نماد بپاس و نفت و گاز پارسیان با نماد پارسان به ترتیب با ۱۳۸ و ۱۳۶ هزار میلیارد تومان ارزش در چایگاه نهم و دهم قرار گرفته‌اند.

دسته‌بندی مذکور بر اساس ارزش بازار شرکت‌ها تا پایان آبان ماه ۱۴۰۰ است.

آخرین اخبار بورس را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند