کد خبر: 190463

نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران:

بعد از برجام خطوط اعتباری در اختیار کشور قرار گرفته است

نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: با توجه به فضای ایجاد شده بعد از برجام، خطوط اعتباری در اختیار کشور قرار گرفته است.

سلاحورزی+تجارت نیوز
سرویس کسب‌وکار -

حسین سلاحورزی اظهار کرد: با وجود اینکه ۲ درصد از جمعیت کشور در لرستان هستند، با این‌حال این استان در هیچ مقطعی نتوانسته بیش از یک درصد از تولید ناخالص کشور سهم داشته باشد و همواره از متوسط رشد و توسعه کشور عقب‌مانده و دچار یک عقب‌افتادگی تاریخی شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، سلاحورزی تصریح کرد: به نظر می‌‎رسد تنها راه برون ‎رفت لرستان از این دایره توسعه‌‎نیافتگی انجام سرمایه‌‎گذاری گسترده است.

وی عنوان کرد: باتوجه به اهمیت سیاست‌های اصل ۴۴ و وضعیت بودجه‌های عمرانی و درآمدی دولت به نظر می‌‎رسد که یگانه راه حل مشکل لرستان انجام سرمایه‌‎گذاری خارجی است تا شاخص‌‎هایی چون سرانه مردم و اشتغال در این استان بهبود یابد.

رئیس اتاق بازرگانی لرستان ادامه داد: امید است که اتاق بازرگانی بتواند به عنوان نماینده بخش‌خصوصی با همکاری دولت، استانداری و سایر دستگاه‌‎ها بخشی از این خطوط اعتباری را به سمت بنگاه‌های صنعتی، معدنی و گردشگری واحدهای اقتصادی استان هدایت کند و از طریق تکمیل طرح‌‎های نیمه‌تمام شرایطی را برای افزایش توان تولید و بهبود شرایط اقتصادی بنگاه‌ها فراهم کند.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1335.5
مثقال طلا (%0.34)
738000
2500
سکه امامی (%0.11)
1833000
2000
دلار (%0)
4200
یورو (%0.88)
6800
60
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.