موضوعات داغ:

بندر چابهار درخدمت صادرات مواد معدنی

بندر چابهار درخدمت صادرات مواد معدنی

رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اعلام کرد: دولت از اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در راستای جذب سرمایه‌ بخش خصوصی به طور ویژه حمایت می‌کند.

مهدی کرباسیان در ارتباط با امضای قرارداد ترمینال تمام مکانیزه مواد معدنی در بندر شهید بهشتی چابهار اظهار کرد: ایران یک کشور معدنی است و با توسعه عملیاتی طی سه سال گذشته در ۲۵۰ هزار کیلومتر مربع، ۵۰۰ میلیون تن آهن، ۵۰۰ میلیون تن زغال سنگ و ۴۰ میلیون تن طلا استخراج شده است و به طور حتم در صورت توسعه عملیات اکتشافی، شاهد استخراج مواد معدنی بیشتری خواهیم بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، معاون وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت، ادامه داد: چابهار از ظرفیت‌های ارتباطی بالایی برخوردار است و بهترین مسیر برای اتصال دیگر کشورهاست که می‌تواند روابط بین‌المللی کشور را توسعه بخشد.

وی با تاکید بر اینکه وجود گاز و مواد معدنی می‌تواند موجب ایجاد ارزش افزوده در محصولات تولیدی کشور در بخش صادرات شود، بیان کرد: ترمینال تمام مکانیزه مواد معدنی در بندر شهید بهشتی چابهار پروژه بسیار مهمی است که می‌تواند به توسعه کشور در بخش معدن و صنایع معدنی کمک شایانی کند.

رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، افزود: افغانستان و کشورهای آسیای میانه می‌توانند با ایجاد کریدور ریلی به شرق کشور متصل شوند و آینده بسیار خوبی را در بخش صادرات و واردات معدن و صنایع معدنی و نیز عملیات بندری رقم بزنند.

وی با اشاره به امضای قرارداد ترمینال تمام مکانیزه مواد معدنی در بندر شهید بهشتی چابهار، اظهار کرد: این قرارداد بین بخش خصوصی و سازمان بنادر و دریانوردی به امضا می‌رسد.

وی ادامه داد: سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان متولی بنادر کشور، بر اساس سیاست‌های اتخاذی دولت سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی را در دستور کار قرار داده است و در راستای جذب منابع بخش خصوصی عمل می‌کند. چنین اقداماتی توسط سازمان بنادر و دریانوردی مورد حمایت دولت است که به طور ویژه از آن استقبال می‌شود.

گفتنی است مراسم امضای قرارداد ترمینال تمام مکانیزه مواد معدنی و امضای تفاهم نامه احداث و بهره برداری از کارخانه تصفیه شکر در بندر شهید بهشتی چابهار با حضور محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و مهدی کرباسیان مدیرعامل سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) امروز برگزار می شود.

 

منبع:سازمان بنادر و دریانوردی

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند