به مشهد سفر نکنید

به مشهد سفر نکنید

وضعیت مشهد و استان همچنان در چندمین هفته متوالی قرمز است و آمار مبتلایان و بستری شدگان کرونایی نیز زیاد؛ به همین دلیل است که مسئولان و متولیان بهداشت و درمان استان چند روزی است اعلام می کنند که به مشهد سفر نکنید.

به گزارش تجارت‌نیوز، تعطیلات آخر هفته که همزمان شده با تعطیلی عید سعید غدیر نیز موجب شده که مسئولان دوباره بر این نکته تاکید کنند که مردم از سفر به مشهد خودداری کنند.

علوم پزشکی مشهد: مشهد در وضعیت قرمز؛ سفر نکنید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این زمینه به تسنیم گفت: وضعیت مشهد همچنان قرمز و آمار مبتلایان و همچنین بستری‌شدگان کرونا زیاد است. رحیمی با بیان این که کرونا شوخی‌بردار نیست و در برخی بیمارستان‌های مشهد، بخش زیادی از بستری‌شدگان جزو جمعیت جوان هستند، افزود: تمامی گروه‌های سنی باید دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند و درباره فاصله‌گذاری اجتماعی بیشتر از گذشته اهتمام داشته باشند. وی پیش از این نیز با اشاره به آمار 20 درصدی بیماران کرونایی غیربومی در بیمارستان های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: از تمامی هموطنان می خواهیم در این شرایط وضعیت قرمز کرونایی به مشهد سفر نکنند.

تعطیلات پیش رو، سفر نروید

همچنین عضو ستاد ملی مقابله با کرونا نیز از مردم خواست با توجه به تعطیلات پیش رو سفر نروند تا پیک ابتلا به ویروس کرونا کاهش یابد. مسعود مردانی در گفت وگو با ایرنا افزود: سرعت انتقال ویروس کرونا سه تا هفت برابر افزایش یافته و از مردم می خواهیم دستورالعمل های بهداشتی را به طور کامل رعایت کنند و سفر نروند.

وی تصریح کرد: مسافرت باعث همه گیری شیوع کرونا می شود و مردم باید این روزها صبوری کنند و با رعایت اصول بهداشتی و در خانه ماندن کادر درمانی و مسئولان بهداشتی را همراهی کنند.

وی افزود: آمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از کرونا رو به افزایش است و همه مسئول هستند پیک ابتلا به بیماری را کاهش دهند، ویروس کرونا بسیار کشنده است و نیازمند همراهی مردم و توجه به مسائل اجتماعی از جمله استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی، شست وشوی مداوم دست ها با آب و صابون و پرهیز از سفر و اجتماعات هستیم.

همچنین به گزارش ایسنا، دکتر لاری سخنگوی وزارت بهداشت نیز روز گذشته با اعلام استان های با وضعیت قرمز شامل مازندران، تهران، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان، افزود: در تعطیلات پیش رو از سفر غیرضروری به استان های دارای وضعیت قرمز و هشدار بپرهیزید.

منبع: روزنامه خراسان

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند