شکرچی زاده در صحن مجلس:

بودجه وزارت راه و شهرسازی، عدد «صفر» است

بودجه وزارت راه و شهرسازی، عدد «صفر» است

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بودجه وزارت راه و شهرسازی، عدد صفر است و باید بودجه‌ای در اختیار این وزارتخانه قرار گیرد تا بتوانیم نظارت عالی انجام دهیم.

در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی و پس از قرائت گزارش کمیسیون عمران در خصوص بررسی زلزله کرمانشاه، محمد شکرچی‌زاده معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: خوشبختانه زلزله در شهرهایی اتفاق افتاد که جمعیت آنها کمتر از ۱۰۰ هزار نفر بوده است. اگر در تهران این زلزله اتفاق می‎افتاد میزان خسارت شاید به اندازه بودجه کل کشور بود و در واقع خسارت‌ها از سطح ملی فراتر رفته و بین‎المللی می‎شد.

به گزارش تجارت‌نیوز،شکرچی‌زاده با اشاره به اینکه باید نگاه پیشگیرانه به زلزله داشته باشیم بر لزوم احیای بافت‌های فرسوده تاکید کرد.

شکرچی‌زاده با بیان اینکه نگاه دولت در لایحه مدیریت بحران به پدیده زلزله و بحران‌ها پیشگیرانه است، تصریح کرد: هر اندازه ریسک‌ها کاهش یابد مدیریت بحران ساده‌تر خواهد بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی بر لزوم اقدامات پیشگیرانه و استفاده از ظرفیت بیمه تاکید و خاطرنشان کرد: تجربه زلزله کرمانشاه نشان داد اقداماتی که برای ایمنی ساختمان‌ها انجام شده است، موثر بوده است زیرا ۶۰ درصد ساختمان‌های سرپل ذهاب و اسلام آباد غرب سالم مانده اند در حالی که در زلزله بم که قدرت آن کمتر بود، شهر به کلی نابود شد.

شکرچی زاده افزود: عدم نظارت صحیح موجب شد در مسکن مهر هم مشکلاتی وجود داشته باشد.

وی با تاکید بر لزوم افزایش دستگاه‌های لرزه نگار تصریح کرد: بودجه وزارت راه و شهرسازی، عدد صفر است باید بودجه‌ای در اختیار این وزارتخانه قرار گیرد تا بتوانیم نظارت عالی انجام دهیم. زیرا کشور ما از خطرپذیرترین کشورهای جهان است.

 

منبع:مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند