بورس آسیا به بالاترین میزان ده سال اخیر رسید

بورس آسیا به بالاترین میزان ده سال اخیر رسید

امروز در بازارهای بورس آسیا، ارزش سهام شاخص‌های بورس آسیا به بیشترین میزان دهه اخیر رسید و قیمت قراردادهای آتی نفت بیشترین میزان 6 ماه گذشته را تجربه کرد.

اکثر شاخص‌های آسیایی امروز دوشنبه افزایش یافته و به بیشترین میزان 10 سال گذشته رسید چرا که اکثر سرمایه‌گذاران آمارهای اقتصادی که چین منتشر کرد را قابل قبول می‌دانند.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، از سوی دیگر در بازارهای جهانی نفت هم به دلیل درگیری‌ بین نیروهای دولت مرکزی و کردستان عراق قیمت قراردادهای آتی نفت نیز به بیشترین میزان 6 ماه گذشته رسید.

براساس این گزارش شاخص نیکی ژاپن 225 واحد افزایش یافت و نهمین روز افزایش متوالی خود را ثبت کرد و سرمایه‌گذاران چشم به راه ادامه افزایش‌ها هستند.

در کره هم شاخص KOSPI ، به میزان 0.11 درصد افزایش یافت چرا که شرکت‌های فولادی و فروشندگان لوازم آرایشی روند افزایشی داشتند. شاخص پوسکو 5.69 درصد بالا رفت، هیوندای استیل هم رشد 2.75 درصد را تجربه کرد و آمور پاسیفیک 4.61 درصد رشد داشت.

در این میان ارزش سهام تک اکستوز تا حدودی متغیر بود به طوری که اس‌کی هینیس 3.48 درصد افت داشت. اما شاخص ال‌جی الکترونیک 1.02 درصد رشد داشت. شاخص S&P افزایش یافت به دلیل اینکه شرکت‌های گروه فلزات روند افزایشی 1.51 درصدی را داشتند.

شرکت‌های مربوط به معادن نیز رشد قابل توجهی داشتند به طوری که ریوتینتو 3.25 درصد رشد داشت.

این گزارش سی‌ان‌بی‌سی حاکی است که احتمالا چین از آنجایی که نوزدهمین کنگره ملی حزب کمونیست چین در 18 اکتبر بازگشایی می‌شود سرمایه‌گذاران در انتظار شرایط جدید هستند.

 

منبع: فارس

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند