حاشیه‌های امروز بورس:

افت ناچیز شاخص کل در روز سبز دارویی‌ها / کاما از صف فروش به صف خرید رفت

افت ناچیز شاخص کل در روز سبز دارویی‌ها / کاما از صف فروش به صف خرید رفت

در پایان معاملات امروز بورس، شاخص کل اگر چه افتی 0.2 درصدی را به ثبت رساند اما شاخص کل هم‌وزن بیش از یک درصد رشد کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در جریان معاملات امروز بورس که با افت 0.2 درصدی شاخص کل همراه بود، شاخص کل هم‌وزن رشدی یک درصدی را به ثبت رساند. این در حالی بود که شاخص کل فرابورس نیز عملکردی مثبت داشت. موضوعی که نشان از افزایش تقاضا در نمادهای کوچکتر در مقایسه با نمادهای شاخص‌ساز داشت.

افت امروز بورس در حالی به ثبت رسید که ارزش معاملات بیش از 10 هزار میلیارد تومان و ارزش معاملات فرابورس بیش از 5 هزار میلیارد تومان به ثبت رسید. نماد کاما که در این هفته‌ بازگشایی شد پس از اینکه روندی منفی را پشت سرگذاشت با گذشت زمان با افزایش تقاضا مواجه شده و در پایان با صف خرید به کار خود پایان داد. فخوز بعد از افزایش سرمایه و بازگشایی روز گذشته امروز نیز با افزایش تقاضای خوبی همراه شد و بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس داشت.

پس از پایان تسویه صندوق‌ها، امروز بازار سهام عملکرد بهتری نسبت به روز گذشته از خود نشان داد و مجددا سرمایه‌گذاران را نسبت به زمستانی سبز امیدوار کرد. در جریان معاملات امروز بورس سه گروه خودرویی، فلزات اساسی و بانکها بیشترین ارزش معاملات را به نام خود ثبت کردند. همچنین به نظر می‌رسد شاخص کل از نظر تکنیکال نیز در محدوده مهمی قرار دارد به طوری که در صورت از دست دادن کانال یک میلیون و 400 هزار واحدی ممکن است ریزشی شده و در صورت عبور از سطح مقاومتی یک میلیون و 540 هزارتایی احتمالا روند صعودی سریعتری داشته باشد.

مهمترین رویدادهای امروز بورس را در ویدئوی زیر مشاهده کنید:

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند