حاشیه‌های امروز بورس / بازارگردانی بی‌فایده در نمادهای بزرگ

حاشیه‌های امروز بورس / بازارگردانی بی‌فایده در نمادهای بزرگ

در جریان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل با حدود ۳ درصد افت به یک قدمی کانال ۱٫۳ میلیون واحدی رسید. این در حالی است که اکثر نمادهای شاخص‌ساز امروز با صف فروش همراه بودند.

به گزارش تجارت‌نیوز، در پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس با افتی ۳ درصدی به سطح یک میلیون و ۳۱۰ هزار واحدی رسید. این در حالی بود که افت شاخص کل هم‌وزن نیز امروز بیش از یک درصد بود.

در معاملات امروز سه نماد فولاد، فملی و فارس بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند و سایر لیدرهای بازار نیز همگی یا صف فروش بودند یا در محدوده منفی معامله شدند.

با این حال در گروه‌های کاشی و سرامیک، انبوه‌سازی و سیمان، تعداد نمادهای سبز بیشتر از نمادهای قرمز بود.

امروز همچنین ارزش کل معاملات بورس به مرز ۱۱ هزار میلیارد تومان رسید که نسبت به روز گذشته حدود ۵ درصد بیشتر بود. همچنین در فرابورس نیز به لطف معامله اوراق مرابحه، ارزش معاملات به ۲۵ هزار میلیارد تومان رسید.

شستا، غنوش و وتجارت نیز امروز بیشترین ارزش معاملات بورس را به نام خود ثبت کردند. نماد شستا امروز در حالی منفی شد که روز گذشته خبر افزایش سرمایه شرکت‌های تبعی آن شنیده شده بود.

بسیاری از تحلیلگران نسبت به نحوه بازارگردانی سهام بزرگ شکایت دارند و آنرا عامل اصلی افت شاخص می‌دانند. با این حال به نظر می‌رسد شاخص کل از نظر تکنیکال سطح حمایتی یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحدی را همچنان داشته باشد.

همچنین امروز عرضه اولیه سپیدار انجام شد که در آن به هر کد بورسی ۷ سهم معادل ۲۸ هزار تومان سهم داده شد، میزان مشارکت نیز ۴ میلیون و ۱۹۶ هزار و ۴۶۰ نفر بود.

مهمترین اتفاقات امروز بورس را در این ویدئو مشاهده کنید.

 

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند