اکسکوینو

شاخص کل سطح 1.5 میلیون واحدی را حفظ کرد / معاملات مثبت فملی روند بورس را بهبود بخشید

عرضه اولیه وکغدیر

در معاملات امروز بورس تهران، شاخص کل اگر چه با افتی 5 هزار واحدی به کار خود پایان داد اما در نیمه دوم بازار، با بهبود روند معاملات شاخص توانست 20 هزار واحد از افت خود را جبران کند

به گزارش تجارت‌نیوز، در معاملات امروز بورس تهران، شاخص کل اگر چه با افتی 5 هزار واحدی به کار خود پایان داد اما در نیمه دوم بازار، با بهبود روند معاملات شاخص توانست 20 هزار واحد از افت خود را جبران کند. شاخص کل هم‌وزن نیز امروز رشدی 0.37 درصدی را به ثبت رساند.

معاملات امروز در حالی به اتمام رسید که ارزش کل معاملات نسبت به روز گذشته افت داشت و به حدود 14 هزار میلیارد تومان رسید. در جریان معاملات امروز فملی بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشت ولی نتوانست از تاثیر منفی نمادهایی چون فارس، شستا و کگل را جبران کند.

در معاملات امروز فرابورس نیز 6.5 هزار میلیارد سهم معامله شد که نمادهای مارون، آریا و صبا بیشترین تاثیر را بر شاخص این بازار داشتند.

همچنین در معاملات امروز گروه‌های خودرویی و بانکی همانند روزهای دیگر هفته بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند و بازگشایی نماد فملی موجب شد تا گروه فلزات اساسی مجددا به گروهی پرمعامله تبدیل شود.

امروز همچنین از ساعت 13 عرضه اولیه نماد وکبهمن آغاز شده که در این عرضه اولیه به حدود 80 هزار تومان نقدینگی نیاز خواهد بود.

مهمترین اتفاقات امروز بورس را در این ویدئو ببینید:

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند