تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

نوسان منفی در مثبت شاخص کل / بازگشت نسبی تعادل به بازار سهام

نوسان منفی در مثبت شاخص کل / بازگشت نسبی تعادل به بازار سهام

با شروع معاملات امروز بازار سهام شاخص کل به دلیل بهبود تقاضا روندی صعودی پیدا کرد اما در ادامه روند معاملات عرضه در بازار سهام بیشتر شد و روند شاخص کل نزولی شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، شاخص کل بازار سهام با شروع معاملات تحت تاثیر بهبود تقاضا حدود 6 هزار واحد رشد کرد اما در ادامه روند معاملات امروز بازار سهام عرضه در برخی نمادهای شاخص‌ساز بیشتر شد و شاخص کل روند نزولی پیدا کرد و در نهایت با ریزش حدودا 3 هزار واحدی به کار خود پایان داد.

در حالی که روز ابتدایی هفته روند شاخص کل بازار سهام به دلیل کاهش قیمت دلار نزولی بود اما امروز طرف تقاضا در بازار سهام بهبود پیدا کرد و هر چند شاخص کل بازار سهام روندی نزولی داشت اما این ریزش بسیار جزئی بود.

افزایش قیمت‌های جهانی، افزایش قیمت دلار و همچنین خبر ساخت واکسن کرونا از دلایل بهبود روند بازار سهام بود و برخی از کارشناسان معتقدند دوره اصلاح بازار سهام در این هفته تمام می‌شود اما برخی از کارشناسان نیز معتقدند فعلا نمی‌شود بازار سهام را پیش‌بینی کرد.

در جریان معاملات امروز نمادهای کگل، کچاد و فملی بیشترین تاثیر مثبت بر بازار سهام را داشتند و همچنین نمادهای وامید، جم و شتران نیز بیشترین تاثیر منفی را بر بازار سهام گذاشتند.

از طرفی هم نماد شستا هنوز متوقف است و به گفته کارشناسان به نظر می‌رسد با بازگشایی شستا روند بازار سهام دوباره نزولی شود.

همچنین در جریان معاملات دیروز قانون ممنوعیت نوسان‌گیری روزانه لغو شد و به نظر می‌رسد این قانون می‌تواند در کنترل عرضه کمک‌کننده باشد.

آخرین اخبار بورس را در صفحه اختصاصی بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند