تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

واکنش غیرمنتظره بورس به اخبار/ نوسان شاخص تا کجا ادامه دارد؟

واکنش غیرمنتظره بورس به اخبار/ نوسان شاخص تا کجا ادامه دارد؟

در پایان معاملات اولین روز بازار سهام در این هفته و در آستانه شروع معاملات صندوق پالایشی یکم و لغو تحریم‌های تسلیحاتی شاخص کل بازار سهام واکنش نزولی داشت و بیش از3 درصد افت کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، با شروع معاملات این هفته از بازار سهام در حالی که سیگنال‌های مثبتی چون لغو تحریم‌های تسلیحاتی، افزایش قیمت ارز و شروع معاملات صندوق پالایشی یکم به بازار سهام مخابره شده بود اما واکنش بازار سهام نزولی بود و شاخص کل با افت بیش از 3 درصدی به یک میلیون و 514 هزار واحد رسید.

همچنین امروز شاخص هم‌وزن نیز روندی منفی داشت و حدود 1.5 درصد افت کرد و این نشان از کلیت منفی بازار و صف‌های فروش طویل دارد.

در جریان معاملات امروز بازار سهام در حالی که پیش‌بینی می‌شد روند معاملات نمادهای پالایشی و با توجه به بالا رفتن قیمت دلار و شروع معاملات صندوق پالایشی یکم مثبت باشد اما امروز واکنش این نمادهای نیز روندی نزولی پیدا کرد.

نمادهای خودرویی نیز که در دو هفته اخیر روندی مثبت داشتند اما امروز با صف‌های فروش سنگین همراه شدند.

برخی از کارشناسان دلیل ریزش بازار سهام امروز را گمانه‌زنی‌های مجلس در رابطه با استیضاح رئیس جمهور می‌دانند هر چند این گمانه‌زنی‌ها کار به جایی نبرد اما جو هیجانی حاصل از این خبر باعث افت شاخص کل بازار سهام شد.

احتمالا تا انتخابات آمریکا روند بازار سهام سینوسی خواهد بود زیرا سهامداران از تثبیت شدن قیمت دلار در کانال 30 هزار تومان مطمئن نیستند و با این احتمال که بایدن پیروز انتخابات باشد احتمال می‌دهند که قیمت دلار نیز دستخوش تغییرات کاهشی شود.

همچنین امروز محصولات شیمیایی، بانک‌ها و فلزات اساسی به ترتیب با ارزش معاملات 517.6 میلیارد تومان، 471.7 میلیارد تومان و 462 میلیارد تومان برترین صنایع بودند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند