بورس امروز 31 شهریور ماه چگونه بود؟

بازار قفل در صف‌های فروش / سهام‌‌داران همچنان می‌ترسند!

بازار قفل در صف‌های فروش / سهام‌‌داران همچنان می‌ترسند!

با پایان رفتن آخرین روز معاملات بازار سهام در فصل تابستان شاخص کل با ریزش ۳٫۵ درصدی به یک میلیون و ۵۹۵ هزار واحد رسید و شاخص هم‌وزن نیز ۱٫۵ درصد ریزش داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، با انتشار اخبار ادعای امریکا در فعال کردن مکانیسم ماشه جو هیجانی زیادی به بازار سهام منتقل شد و این جو باعث به وجود اومدن صف‌های فروش در اکثر نمادها شاخص‌ساز شد.

در جریان معاملات امروز حتی نمادهای فولاد، فملی و فارس که شاخص‌سازان اصلی در بازار سهام به شمار می‌روند نیز منفی بودند و شاخص‌ هم‌وزن نیز با ریزش 1.5 درصدی نماینگر کلیت قرمز بازار است.

قفل شدن بازار در صف‌های فروش باعث کم شدن تعداد و حجم معاملات شده است و همچنین ارزش مجموع معاملات امروز به 8474 میلیارد تومان رسید.

محتمل است که ریزش بازار در این هفته که بسیار چشم‌گیر نیز بوده به دلیل جو هیجانی ایجاد شده در رابطه ادعای فعال شدن مکانیسم ماشه باشد، همچنین عرضه اولیه وسپهر و نیز می‌تواند روی ایجاد صف فروش در بازار تاثیر داشته باشد و از طرفی هم احتمال می‌رود عدم انگیزه و بدون هدف بودن بازار می‌تواند در ریزش بازار سهام تاثیرگذار باشد.

در جریان معاملات امروز بازار سهام نماد وبصادر که در روزهای بعد از اصلاح جز نمادهای شاخص‌ساز بود به دلیل افشای اطلاعات بااهمیت گروه الف متوقف شد.

به نظر می‌رسد باید تا تخلیه شدن جو هیجانی بازار سهام  منتظر ماند، زیرا در این شرایط بازار در صف‌های فروش سنگین قفل است و همچنین پیش‎‌بینی‌ها حاکی از نوسان بازار بین یک میلیون و 500 هزار تا یک میلیون و 700 هزار واحد نوسان کند.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند