اکسکوینو

حرکت خلاف جهت شاخص کل و هم‌وزن / روز قرمز شستا و غول‌های فلزی

تجارت نیوز

در جریان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس اگر چه با افتی 1.35 درصدی به کار خود پایان داد اما شاخص کل هم‌وزن 0.75 درصد رشد داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، در پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس تهران با افتی 1.35 درصدی به یک میلیون و 356 هزار و 944 واحد رسید. این در حالی بود که شاخص کل هم‌وزن برخلاف شاخص کل رشدی 0.75 درصدی را به ثبت رساند. در حالی که نمادهای فارس، فملی و فولاد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند، نمادهای خودرویی و بانکی با صف خرید همراه بودند و تاثیر مثبتی بر شاخص کل داشتند.

در جریان معاملات امروز حدود 2 میلیون معامله انجام گرفت که طی آن حدود 20 هزار میلیارد تومان دادوستد شد. ارزش معاملات امروز فرابورس نیز بیش از 8 هزار میلیارد تومان بود.

در معاملات امروز گروه‌های خودرویی، بانکی و فراورده‌های نفتی بیشترین ارزش معاملات را به خودشان اختصاص دادند و نماد شپنا، وتجارت و خودرو بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

معاملات امروز بورس در حالی به پایان رسید که جو منفی در اکثر نمادهای شاخص‌ساز موجب افت شاخص کل شده بود. در این میان نماد شستا که به تازگی بازارگردان خود را معرفی کرد نیز با صف فروش به کار خود پایان داد. نمادهای فولادی نیز که کار خود را با صف فروش ادامه می‌دادند در دقایق پایانی با انتشار خبر برگزاری جلسه ذینفعان صنعت فولاد در روز چهارشنبه، بهبود روند معاملات خود مواجه شده و اکثر آنها از صف فروش خارج شدند.

مهمترین اتفاقات امروز بورس را در این ویدئوی تجارت‌نیوز مشاهده کنید.

 

 

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند