اکسکوینو

حاشیه‌های امروز بورس ۴ بهمن ۹۹ / فولاد رکوردشکنی کرد، فارس افشای «الف» داد

تجارت نیوز

در پایان معاملات امروز بازار سهام که با عبور شاخص کل از مرز یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحدی همراه بود، هر دو صندوق ETF دولتی با صف خرید به کار خود پایان دادند.

به گزارش تجارت‌نیوز، در پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس تهران با بیش از ۳ درصد رشد به سطح یک میلیون و ۲۲۲ هزار واحدی رسید. این در حالی است که شاخص کل هم‌وزن نیز رشدی ۱٫۶۷ درصدی را تجربه کرد.

در معاملات امروز بازار سهام سه نماد پارسان، فولاد و فملی بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشتند و نماد فارس نیز به دلیل افشای اطلاعات با اهمیت الف در خصوص شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس متوقف شد.

امروز همچنین دو صندوق ETF دولتی دارا یکم و پالایشی یکم با صف خرید به کار خود پایان دادند. با وجود افزایش تقاضا در اکثر نمادهای بزرگ و شاحص‌ساز، فروشندگان این نمادها کمتر از روزهای قبل بودند.

نکته قابل توجه دیگر امروز میزان معاملات در گروه مواد غذایی بود که باعث شد این گروه امروز بعد از گروه شیمیایی و خودرو سومین گروه پرمعامله امروز باشند. معاملات منفی در اکثر نمادهای این گروه موجب شد تا بسیاری از معامله‌گران فرصت را برای خرید این نمادها غنیمت بشمرند.

مهمترین اتفاقات امروز بازار سهام را در این ویدئوی تجارت‌نیوز ببینید:

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند