مشارکت بیش از ۶ میلیون خانوار در سرشماری اینترنتی

رئیس مرکز آمار ایران گفت: مشارکت کنندگان در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن تا صبح امروز به ۶ میلیون و ۲۱۰هزار خانوار رسیده است.امیدعلی پارسا با اشاره به حضور ۶میلیون خانوار در سرشماری اینترنتی گفت: این تعداد خانوار ۲۱ میلیون نفر جمعیت کشور را در بر می گیرد. پارسا ادامه داد، تا روز گذشته ۲۰٫۵

رئیس مرکز آمار ایران گفت: مشارکت کنندگان در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن تا صبح امروز به ۶ میلیون و ۲۱۰هزار خانوار رسیده است.
امیدعلی پارسا با اشاره به حضور ۶میلیون خانوار در سرشماری اینترنتی گفت: این تعداد خانوار ۲۱ میلیون نفر جمعیت کشور را در بر می گیرد.

پارسا ادامه داد، تا روز گذشته ۲۰٫۵ درصد خانوارهای ایرانی و ۲۱٫۵ درصد جمعیت کشور در سرشماری اینترنتی شرکت کرده اند. مهلت ثبت نام اینترنتی تا بیست و هفتم مهرماه تمدید شده است و پس از آن سرشماری حضوری از بیست و هشتم مهرماه به مدت یک ماه در سراسر کشور آغاز می شود.

پارسا ادامه داد: همچنان استان های سمنان، بوشهر، خراسان جنوبی، یزد، کردستان و سیستان و بلوچستان از هدف تعیین شده فراتر رفته اند.

وی افزود: ششمین مرحله قرعه کشی برای جایزه ۱۰ میلیون ریالی امروز برگزار می شود و به یکصد نفر از خانوارهای انتخاب شده، از طریق پیامک ۳۰۰۰۰۰ اطلاع رسانی می شود.

به گزارش تسنیم، گفتنی است، ثبت نام اینترنتی هشت میلیون و ۸۸۱ هزار خانوار را هدف گذاری کرده و سهم هر استان نیز تعیین شده است. همچنین بنا به گفته رئیس فناوری اطلاعات مرکز آمار، همه خانوارهایی که به شکل اینترنتی اطلاعات آماری خود را تکمیل کنند، از ۲ گیگابایت اینترنت رایگان بهره مند می شوند. سقف بهره مندی از اینترنت رایگان ده گیگابایت میباشد. رئیس مرکز آمار گفته بود، یک هزار نفر از افرادی که در سرشماری اینترنتی مشارکت کنند، با قرعه کشی از جایزه ۱۰ میلیون ریالی برخوردار می شوند. بر اساس پیش بینی‌ها، نتایج اولیه سرشماری امسال یکم تا پانزدهم دی ماه اعلام میشود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند