بیش از 10 تن زغال و چوب قاچاق در سنندج کشف شد

بیش از 10 تن زغال و چوب قاچاق در سنندج کشف شد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سنندج گفت: نیروهای پاسگاه ویژه حفاظت منابع طبیعی در سال جاری 10 تن و 130 کیلوگرم انواع چوب و زغال در این شهرستان کشف کردند.

علی‌اکبر محمدپناه اظهار داشت: در سال جاری نیروهای پاسگاه ویژه حفاظت منابع طبیعی سنندج در قالب چهار فقره پرونده 9 هزار و 125 کیلوگرم انواع چوب جنگلی قاچاق و یک هزار و پنج کیلوگرم انواع زغال کشف و ضبط کرده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: در این راستا 38 دستگاه انواع وسیله نقیله حامل چوب و فروارده های فرعی جنگل در این شهرستان توقیف شده که پرونده تمام دستگاه‌ها، چوب‌ها و زغال‌های غیرمجاز به مراجع قضایی معرفی شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سنندج اضافه کرد: گزارش‌های مردمی در این خصوص یاور ما در حفاظت و حراست از منابع طبیعی است و امسال 162 فقره گزارش مردمی به این اداره ارسال شده که 120 مورد آن صحت داشته است.

محمدپناه یادآور شد: در سال جاری دو فقره پرونده قضایی به دلیل قطع 93 اصله درخت در مراتع و جنگل‌های این شهرستان تشکیل شده است.

وی افزود: پاسگاه ویژه حفاظت منابع طبیعی سنندج در خارج از وقت اداره داری کشیک شبانه روزی بوده که نیروهای آن برای جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی و قاچاق چوب از تاریخ 20 آبان تاکنون بیش از 90 کامیون حمل چوب بازدید کرده‌اند.

کردستان حدود یک میلیون و 788 هزار هکتار منابع طبیعی شامل 373 هزار هکتار جنگل و یک میلیون و 414 هزار هکتار مرتع دارد که معادل 61 درصد سطح استان را شامل می‌شود.

 

منبع: ایرنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند