بیش از ۱۰ تن زغال و چوب قاچاق در سنندج کشف شد

بیش از ۱۰ تن زغال و چوب قاچاق در سنندج کشف شد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سنندج گفت: نیروهای پاسگاه ویژه حفاظت منابع طبیعی در سال جاری ۱۰ تن و ۱۳۰ کیلوگرم انواع چوب و زغال در این شهرستان کشف کردند.

علی‌اکبر محمدپناه اظهار داشت: در سال جاری نیروهای پاسگاه ویژه حفاظت منابع طبیعی سنندج در قالب چهار فقره پرونده ۹ هزار و ۱۲۵ کیلوگرم انواع چوب جنگلی قاچاق و یک هزار و پنج کیلوگرم انواع زغال کشف و ضبط کرده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: در این راستا ۳۸ دستگاه انواع وسیله نقیله حامل چوب و فروارده های فرعی جنگل در این شهرستان توقیف شده که پرونده تمام دستگاه‌ها، چوب‌ها و زغال‌های غیرمجاز به مراجع قضایی معرفی شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سنندج اضافه کرد: گزارش‌های مردمی در این خصوص یاور ما در حفاظت و حراست از منابع طبیعی است و امسال ۱۶۲ فقره گزارش مردمی به این اداره ارسال شده که ۱۲۰ مورد آن صحت داشته است.

محمدپناه یادآور شد: در سال جاری دو فقره پرونده قضایی به دلیل قطع ۹۳ اصله درخت در مراتع و جنگل‌های این شهرستان تشکیل شده است.

وی افزود: پاسگاه ویژه حفاظت منابع طبیعی سنندج در خارج از وقت اداره داری کشیک شبانه روزی بوده که نیروهای آن برای جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی و قاچاق چوب از تاریخ ۲۰ آبان تاکنون بیش از ۹۰ کامیون حمل چوب بازدید کرده‌اند.

کردستان حدود یک میلیون و ۷۸۸ هزار هکتار منابع طبیعی شامل ۳۷۳ هزار هکتار جنگل و یک میلیون و ۴۱۴ هزار هکتار مرتع دارد که معادل ۶۱ درصد سطح استان را شامل می‌شود.

 

منبع: ایرنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند