اکسکوینو
آیت الله جوادی آملی:

بی عرضگی برخی مدیران جلوی پیشرفت کشور را گرفته

تجارت نیوز

جوادی آملی گفت: کشور ما با داشتن این همه امکانات از قبیل نفت و معادن، بی عرضگی برخی مدیران جلوی پیشرفت آن را گرفته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، آیت الله جوادی آملی در دیدار معاون رئیس جمهور تصریح کرد: پول یارانه باید خرج کارخانه‌ها و تولید شود تا اقتصاد کشور رونق بگیرد. قرار نیست فقط شکم مردم سیر شود، بلکه باید زندگی عزتمندانه ای هم داشته باشند.

به نقل از شفقنا، میثم لطیفی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور امروز پنج شنبه دوازدهم آبان با حضور در بیت آیت الله جوادی آملی با ایشان دیدار و گفتگو کرد.

آیت الله جوادی آملی در این دیدار ابراز داشت: کارمندی که رشوه بگیرد وقتی به مقام بالاتری برسد اختلاس می‌کند! معنایی ندارد ادارات دولتی برای راه انداختن کار مردم پول بگیرند، این کار وظیفه آنهاست.

او اظهار کرد: خیلی بدیهی است که در کشور نباید اختلاس و حقوق‌های نجومی باشد، فهم این مسئله نیاز به سواد خاصی ندارد. در کشور بودجه‌های فراوانی هست، اما اختلاس هم فراوان است! اختلاس‌ها توسط کسانی انجام می‌شوند که پیچ و خم‌های قانونی را بلدند و می‌دانند باید با چه کسانی همکاری کنند تا به مقصودشان برسند! باید قوانین اصلاح و جلوی این افراد گرفته شود!

او افزود: برخی از کشورهای اروپایی به اندازه یک استان ما هم نیستند اما با گل فروشی اقتصاد خود را اداره می‌کنند، اما کشور ما با داشتن این همه امکانات از قبیل نفت و معادن، بی عرضگی برخی مدیران جلوی پیشرفت آن را گرفته است.

این مرجع تقلید شیعیان گفت: برخی از کسانی که این روزها در خیابان شیشه می‌شکنند، شاید به خاطر مشکلات اقتصادی قبلاً شیشه خانه خود را شکسته باشند، این وظیفه مسئولین هست که برای حل مشکلات اقتصادی کشور و جوانان چاره اندیشی کنند!

او گفت: ما قبلا هم گفتیم که پول یارانه باید خرج کارخانه‌ها و تولید شود تا اقتصاد کشور رونق بگیرد. قرار نیست فقط شکم مردم سیر شود، بلکه باید زندگی عزتمندانه ای هم داشته باشند!

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند