یک مقام مسئول خبر داد:

تامین پایدارمواد اولیه،مشکل صنعت ذوب

تامین پایدارمواد اولیه،مشکل صنعت ذوب

یک مقام مسئول با بیان اینکه عدم تامین پایدار مواد اولیه، منجر به کاهش ظرفیت تولید فولاد شده است، گفت: خصوصی سازی معادن منجر به عدم توجه به تعهدات قبلی معادن به صنایع ذوب و فولاد شد.

منصور یزدی زاده در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران، با اشاره به ضرورت افشای اطلاعات با رعایت چارچوب های موردنظر گفت: تاکنون توانسته‌ایم نقش خود را در صنعت فولاد کشور ایفا کرده و به عنوان بنیانگذار صنعت فولاد در کشور، هنوز در ایفای نقش خود مصمم هستیم.

به گزارش تجارت‌نیوز،یزدی زاده از افزایش سرمایه این مجموعه از ٣٣٠٠میلیارد تومان به ٦١٥٠ میلیارد تومان خبر داد و با بیان اینکه شرکت از شمولیت ماده ١٤١ خارج شده و می تواند کارهای خوبی را در حوزه دریافت تسهیلات بانکی انجام دهد، افزود: باید ٤میلیون تن چدن و سه میلیون تن نیز فولاد تولید کنیم، بر این اساس برنامه داریم تولید فولاد را به سه میلیون و ٣٠٠هزار تن برسانیم.

یزدی زاده گفت: نبود پایدار مواد اولیه دلیل اصلی این است که نمی توانیم به ظرفیت دلخواه در حوزه تولید چدن برسانیم؛ البته این موضوع از زمان خصوصی‌سازی‌های ناموزون بوده که معادن واگذار شده بدون اینکه تعهدات آنها ایفا شود. بنابراین ما با ٥٥ درصد ظرفیت خود کار می‌کنیم. این در حالی است که سابقه صادرات ٢٥میلیون تن سنگ آهن نیز وجود دارد در حالیکه تولید داخلی معطل مانده است؛ ضمن اینکه منابع ارزی و ریالی زیادی به معادن رسید که به جای توسعه افقی، توسعه عمودی در دستور کار قرار گرفت؛ پس ما که نیازمند سنگ آهن درشت هستیم ولی صادرات اجازه تامین ما را نمی دهد؛ پس ما با ٥٥درصد ظرفیت خود کار می‎کنیم.

 

 

منبع:مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند