جذابیت تاکسی‌های اینترنتی در روسیه همزمان با جام جهانی

جذابیت تاکسی‌های اینترنتی در روسیه همزمان با جام جهانی

تاکسی‌های اینترنتی و اپلیکیشن‌های درخواست تاکسی در روسیه این روزها بیش از هر زمان دیگری رونق گرفته‌اند.

شهرهای بزرگ روسیه از جمله مسکو و سن پترزبورگ این روزها شاهد رونق تاکسی‌های اینترنتی و نرخ شکنی‌های جذاب آنها به ویژه برای هواداران فوتبال هستند. در روسیه ٢ اپلیکیشن (uber اوبر) و (Yandex یاندکس) بسیار معروف و پرطرفدار هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز، اوبر که اپلیکیشنی جهانی است و هزاران روسی نیز در روز از این اپلیکیشن برای دریافت خدمات حمل‌ونقل شهری استفاده می‌کنند. اما یاندکس اپلیکیشنی روسی است که مانند تاکسی‌های اینترنتی در ایران راننده‌های خود را انتخاب کرده و خدمات ارائه می کند.

از آنجایی که نرخ کرایه‌های تاکسی حتی با ایتفاده از تاکسی متر در روسیه بالاست، بیشتر افرادی که می‌خواهند از تاکسی برای حمل‌ونقل استفاده کنند، از تاکسی‌های اینترنتی استفاده می‌کتند.

به عنوان نمونه مسیری ٢٥ کیلومتری که یک راننده تاکسی برای طی آن درخواست هزار روبل داشت، یک راننده از اپلیکیشن «یاندکس Yandex» با ٣٥٠ روبل یعنی تقریبا یک سوم قیمت قبول کرد.
این راننده که «میکاییل پاراشوا» دانشجوی سال سوم مهندسی برق نام داشت،گفت: کار در تاکسی‌های اینترنتی در روسیه شغل ثابت محسوب نمی‌شود بلکه بیشتر دانشجویان یا افرادی که درآمدهای پایین‌تری دارند، برای جبران کسری درآمدهای خود یا تامین هزینه سوخت و خدمات خودور، در این اپلیکیشن‌ها فعالیت می‌کنند.

وی افزود: با توجه به گستردگی شبکه مترو به ویژه در مسکو، بیشتر افراد ترجیح می‌دهند از آن برای تردد استفاده کنند اما هر زمانی که درخواست تاکسی داشته باشند، به ناچار باید نرخ‌های بسیار پایین ارائه داد.

بر این اساس حداکثر تا ۱۰ درصد از مبلغ کرایه در تاکسی‌های اینترنتی به اپلیکیشن‌ها و مابقی سهم راننده خواهد بود. فعالیت این اپلیکیشن‌ها همانند فعالیت اسنپ، تپسی و غیره در تهران همراه با مشوق‌هایی برای مسافران است؛ هرچند ممکن است رانندگان از برخی نرخ‌های اعلامی رضایت نداشته باشند.

 

منبع:ایبنا

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند