تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران اعلام شد – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : کواکبیان: در پرونده شاسی بلندها نام 2 چوپان مطرح است/ به مجلس دهمی‌ها هم پیشنهاد خودرو داده بودند

تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران اعلام شد

646464 869

وزارت خزانه‌داری آمریکا ۷ فرد و ۶ نهاد در چین، هنگ‌کنگ و ایران تحریم کرد. آمریکا اعلام کرده است که این تحریم به دلیل حمایت از برنامه موشکی ایران برای شرکت‌های چینی هم اعمال خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز ایران و چند شرکت چینی را تحریم کرد. علت اصلی تحریم جدید آمریکا کمک به برنامه موشکی ایران است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه افراد و نهادهایی در ایران، چین و هنگ‌کنگ به دلیل آنچه برنامه تسلیحاتی ایران خوانده شده، اعمال کرد.

به گزارش ایران‌تایمز، این وزارت‌خانه مدعی شد تحریم‌ها علیه شبکه‌ای متشکل از ۷ فرد و ۶ نهاد در چین، هنگ کنگ و ایران اعمال می‌شود که خرید قطعات و فناوری حساس و حیاتی را برای بازیگران کلیدی در توسعه موشک‌های بالستیک ایران تسهیل می‌کند.

خزانه‌داری در بیانیه خود مدعی شده که این شبکه درحال تبادل و تسهیل خریداری قطعات و فناوری‌های حساس و حیاتی برای توسعه برنامه موشک‌های بالیستیک ایران بوده است.

برایان نلسون، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور اطلاعات مالی و تروریسم در بیانیه‌ای گفت: ایالات متحده به هدف قرار دادن شبکه‌های غیرقانونی که به طور مخفیانه از تولید موشک‌های بالیستیک و دیگر برنامه‌های نظامی ایران حمایت می‌کنند، ادامه می‌دهد.

داوود دامغانی، قاسم حقیقت و صنایع الکترونیک ایران از جمله اشخاص و نهادهای تحریم‌ شده ایرانی توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا هستند.

این درحالی است که وزارت خزانه‌داری آمریکا 4 روز پیش هم از اعمال تحریم علیه چهار فرد و نهاد دیگر مرتبط با ایران خبر داده است.

این نهاد آمریکایی اعلام کرد فهرست تحریم‌های ایران را به‌روزرسانی کرده و نام ۲ فرد و ۲ نهاد جدید را به آن اضافه کرده است.

شرکت نویان ابرآوران و یک شرکت تابعه آن در دبی به فهرست تحریم‌ها اضافه شده‌اند.

نام دو فرد که گفته می‌شود با این شرکت‌ها مرتبطند به فهرست تحریم‌ها اضافه شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات