در گفتگو با یک کارشناس بازار سرمایه مطرح شد:

تحلیل بورس امروز ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ / هیجانات بازار تخلیه شده است

تحلیل بورس امروز ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ / هیجانات بازار تخلیه شده است

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است که فغلا هیچ شاخصه‌ای به لحاظ بنیادی وجود ندارد که بگوییم ریزش بازار ادامه دارد و بنابراین بازار الان جذابیت خوبی برای سرمایه‌گذاری دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، شاخص کل بورس امروز با روندی مثبت و با رشد ۵ هزار واحدی آغاز به کار کرد و بهبود نسبی در تقاضا در میان شاخص‌سازان شکل گرفت.

الهه ظفری، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: در حال حاضر هیچ شاخصه‌ای مبنی بر ریزش و سقوط بازار وجود ندارد و بازار سرمایه در حال حاضر برای سرمایه‌گذاری جذاب است. وی همچنین در این باره افزود: تا پایان امروز، شرایط شاخص کل به همین شکل نوسانی خواهد بود اما سهم‌هایی که به لحاظ بنیادی وضعیت خوبی دارند امروز بیشتر مورد توجه بازار قرار می‌گیرند.

وی افزود: در حال حاضر نمادهایی که P/E مناسبی دارند مثل گروه بانکی‌ها با توجه به تغییر در نرخ تسعیر ارز و کاهش قیمتی که داشتند برای سرمایه‌گذاری جذاب و مناسب هستند. همچنین به نظر می‌سد گروه پتروشیمی به دلیل افزایش قیمت‌های جهانی تا دلار ۲۰ هزار تومان هم سودآوری مناسبی داشته باشد و به دلیل کاهش قیمت سهام این گروه مناسب ورود به سرمایه‌گذاری هستند.

ظفری در بخش دیگری درباره وضعیت بازار ۱۵ اردیبهشت افزود: شاخص تا پایان امروز نوسانی خواهد بود و گرایش به سمت تعادل و مثبت شدن دارد. وی افزود: عمده نمادها کاهش قیمتی داشتند و به نوعی هیجانات در بازار تخلیه شده است.

 

آخرین اخبار بازار سرمایه را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

 

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند