هوآوی تراشه چندحالته ۵G و تراشه CPE Pro را عرضه می‌کند

هوآوی تراشه چندحالته ۵G و تراشه CPE Pro را عرضه می‌کند

Balong 5000 اولین تراشه‌ای است که از بالاترین سرعت‌های دانلود در نسل پنجم پشتیبانی می‌کند. این محصول در مقیاس Sub-6 GHz (باندهای فرکانس پایین، طیف اصلی مورد استفاده در ۵G) می‌تواند تا سرعت ۴٫۶ گیگابیت در ثانیه دانلود داشته باشد.

هوآوی به‌طور رسمی عرضه تراشه ۵G چندحالته (Multi-mode) Balong 5000 را همراه با اولین دستگاه ۵G تجاری با نام Huawei 5G CPE Pro را آغاز کرده است. این دو محصول در کنار یکدیگر، سریع‌ترین اتصال بی‌سیم جهان را برای گوشی هوشمند، منزل، اداره و… فراهم خواهند کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، می‌شود ادعا کرد Balong 5000 دوره آغاز به کار نسل پنجم (۵G) را کلید خواهد زد. این تراشه از طیف گسترده‌ای از محصولات نسل پنجم در کنار گوشی‌های هوشمند مانند دستگاه‌های پهن‌باند خانگی، دستگاه‌های سوار بر خودرو، و ماژول‌های نسل پنجم پشتیبانی خواهد کرد.

ریچارد یو (Richard Yu) مدیرعامل گروه کسب‌وکار مشتریان هوآوی می‌گوید: «Balong 5000، جهانی کاملا تازه را به روی مشتریان باز خواهد کرد. با این محصول هر چیز دست‌یافتنی است و اتصالات با سرعت بالا برای هوش فراگیر (pervasive intelligence) فراهم خواهد شد. Huawei 5G CPE Pro که به واسطه Balong 5000 تولید شده، به مشتریان دسترسی آزادانه‌تری به شبکه‌ها خواهند داشت و باعث می‌شود آن‌ها از سرعتی باورنکردنی و بالا لذت ببرند.»

هوآوی از تراشه، دستگاه، سرویس‌های ابری و شبکه‌ها هم‌زمان و در کنار یکدیگر استفاده می‌کند و تلاش دارد تا به عنوان شرکتی پیشرو در زمینه نسل پنجم فناوری، بر جنبه‌های مختلف زندگی مشتریان در سراسر جهان تاثیر مثبت بگذارد.

Balong 5000: راهنمای نسل پنجم

Balong 5000 به لطف اندازه کوچکش و تجمیع‌شدگی بالایش از ۲G ،۳G ،۴G و ۵G در یک تراشه کوچک پشتیبانی می‌کند. این محصول به‌طرز موثری زمان و مصرف انرژی را هنگام انتقال داده‌ها کاهش می‌دهد و به‌‌طرز قابل توجهی در زمینه نسل پنجم که در گام‌های ابتدایی‌اش به سر می‌برد، رضایت مشتریان را جلب می‌کند. Balong 5000 گامی رو به جلو برای تراشه‌های سری Balong خواهد بود.

Balong 5000 اولین تراشه‌ای است که از بالاترین سرعت‌های دانلود در نسل پنجم پشتیبانی می‌کند. این محصول در مقیاس Sub-6 GHz (باندهای فرکانس پایین، طیف اصلی مورد استفاده در ۵G) می‌تواند تا سرعت ۴٫۶ گیگابیت در ثانیه دانلود داشته باشد. Balong 5000 در طیف mmWave (باندهای فرکانس بالا مورد استفاده در طیف گسترده ۵G) می‌تواند تا سرعت ۶٫۵ گیگابیت در ثانیه یعنی ۱۰ برابر سریع‌تر از بالاترین سرعت ۴G LTE که امروزه رایج است، دانلود داشته باشد.

این محصول همچنین اولین تراشه‌ای در جهان است که همزمان از معماری شبکه‌ای نسل پنجم standalone (SA) و non-standalone (NSA) پشتیبانی می‌کند. در NSA، معماری شبکه‌ای ۵G روی شبکه‌های قبلی یعنی ۴G LTE ساخته می‌شود، در حالی که در SA، همان طور که از نام لاتین آن پیداست، معماری مستقل خودش را دارد. Balong 5000 می‌تواند به‌طور انعطاف‌پذیری ملزومات و پیش‌نیازهای دستگاه‌های کاربران و اپراتورهای مختلف را رعایت کند.

Balong 5000 اولین تراشه چندحالته جهان است که از ارتباطات «خودرو به هر چیزی» موسوم به V2X پشتیبانی می‌کند و اتصالاتی با تاخیر پایین و قابل اعتماد بالا در خودروها را فراهم می‌سازد. گوشی‌های هوشمند نسل پنجم هوآوی که در آنها از Balong 5000 استفاده شده، امسال در کنگره جهانی موبایل بارسلونا رونمایی خواهند شد.

Huawei 5G CPE Pro که به همراه Balong 5000 عرضه می‌شود هم از اتصالات بی‌سیم نسل چهارم پشتیبانی می‌کند و هم از اتصالات نسل پنجم. در یک شبکه نسل پنجم، ویدئوی اچ‌دی یک گیگابایتی را می‌توان در ۳ ثانیه دانلود کرد و یک ویدئوی ۸K را می‌توان بدون کمترین مکث و تاخیری تماشا کرد. این به معنی تحولات بزرگی برای کاربران خانگی است. Huawei 5G CPE Pro علاوه بر منزل، برای بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط برای دسترسی با سرعت بسیار بالا قابل استفاده است.

Huawei 5G CPE Pro با بهره‌مندی از فناوری Wi-Fi 6 سرعتی معادل ۴٫۸ گیگابیت در ثانیه را ارائه خواهد کرد. این محصول اولین ۵G CPE است که از پروتکل‌های HiLink هوآوی پشتیبانی می‌کند و گوشی‌های هوشمند را به نسل پنجم ارتقا خواهد داد.

هوآوی به عنوان یکی از پیشگامان نسل پنجم ارتباطات، از سال ۲۰۰۹ در زمینه ۵G شروع به تحقیق و توسعه کرده است و در حال حاضر اولین شرکتی است که می‌تواند سیستم‌های نسل پنجم را به طور کامل ارائه کند. در واحد تحقیق و توسعه هوآوی بیش از ۵۷۰۰ مهندس و بیش از ۵۰۰ کارشناس ۵G مشغول به کار هستند. در مجموع، هوآوی ۱۱ مرکز مشترک نوآوری در زمینه ۵G را در سراسر جهان تاسیس کرده است.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند