ترمز قیمت برنج کشیده شد/ برنج ایرانی چقدر ارزان شد؟

ترمز قیمت برنج کشیده شد/ برنج ایرانی چقدر ارزان شد؟

بر اساس مشاهدات میدانی قیمت انواع برنج به‌ویژه برنج خارجی با آزادشدن واردات این محصول کمی ارزان شده است به‌طوری که برنج‌های خارجی از ۱۲۵۰۰ تومان تا ۲۷۸۰۰ تومان و برنج‌های ایرانی از ۲۹۸۰۰ تا ۵۸۴۰۰ قیمت‌گذاری شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، مشاهدات میدانی حاکی از این است قیمت انواع برنج به‌ویژه برنج خارجی با آزاد شدن واردات این محصول کمی ارزان شده و برنج‌های مانده در گمرک در حال ورود به کشور است و زمینه عرضه در بازار را تقویت کرده است.

هر کیلوگرم از ارزان‌ترین برنج‌های خارجی موجود در بازار مربوط به برنج تایلندی با قیمت ۱۲۵۰۰ تومان و گران‌ترین برنج خارجی نوع هندی با قیمت ۲۷۸۰۰ تومان است؛ برنج‌های پرمحصول و عطری ایرانی نیز از هرکیلوگرم ۲۹۸۰۰ تا ۵۸۴۰۰ قیمت‌گذاری شده است.

قیمت هر کیلوگرم برنج هندی فله ۱۹۳۰۰ تومان، پاکستانی ۲۷۸۰۰ تومان، صدری گیلان ۳۲۶۰۰ تومان، طارم خوش‌پخت ۳۹۸۰۰، طارم گیلان ۲۹۸۰۰ تومان و عنبربوی شوشتر ۳۸۶۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

بنابر این گزارش قیمت هر کیلوگرم برنج صدری هاشمی ۵۵۸۰۰ تومان، آستانه ۵۸۴۰۰، طارم لنگرودی ۵۶۹۰۰ تومان، طارم محلی ۴۶۵۰۰ تومان، دودی هاشمی ۵۳۶۰۰ تومان، برنج قهوه‌ای ۴۵۳۸۰ تومان، طارم سرگل ۴۷۶۰۰ تومان، طارم هاشمی ۴۹۶۰۰ تومان، طارم استخوانی ۴۷۸۰۰ تومان، دم‌سیاه ۴۸ هزار تومان، طارم باب چلوکبابی ۴۲۸۵۰ تومان و طارم فریدونکنار ۴۸۶۰۰ تومان قیمت‌گذاری شده است.

قیمت مصوب هر کیلو برنج تایلندی ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان، هندی ۱۸ هزار و ۵۰۰ و پاکستانی ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان است که در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی مصرف کارکنان دولت توزیع می‌شود.

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند